Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition

Brytyjska marka zaprezentowała inspirowaną lotnictwem specjalną wersję modelu Vanquish S.

Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition
Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition

Inspiracją dla Vanquisha S Red Arrows Edition jest słynny brytyjski zespół akrobacyjny Royal Air Force "Czerwone strzały". Powstanie zaledwie 10 aut w tej wersji, a jedno z nich trafi donależącej do RAF fundacji Benevolent Fund, zajmującej się zasłużonymi lotnikami. Pozostałe 9 sztuk będzie można kupić u dealera tej marki w Cambridge.

REKLAMA

Każdy egzemplarz poznamy po wyjątkowym malowaniu na kolor krwistoczerwony „Elcat Red”, nawiązujący do ubarwienia używanych przez „Czerwone Strzały” treningowych samolotów Hawk. Z lakierem kontrastują białe i niebieskie detale. Niektóre elementy, takie jak dach, lusterka, dyfuzor, wloty na masce oraz dokładkę przedniego zderzaka, wykonano z włókna węglowego, które tworzy kontrast kontrast z czerwienią nadwozia. Auto ma czarno-srebrne felgi. Z kolei wewnątrz dominuje wojskowa zieleń, którą pokryto część boczków drzwi, środkowe elementy foteli, część kierownicy oraz deski rozdzielczej. Ich kolor i faktura mają stanowić nawiązanie do kombinezonów pilotów.

Cechą charakterystyczną tej wersji jest też zapożyczona z modelu One-77 kierownica i tylna kanapa ukształtowana w taki sposób, by można było umocować na niej kaski kierowcy i pasażera. Co do kasków, to znajdą się one w zestawie akcesoriów, który dostaje właściciel przy zakupie auta. W skład tego zestawu wchodzą jeszcze dwa kombinezony wyścigowe i kurtki skórzane, a takżę pokrowiec na samochód, album ze zdjęciami auta, model w skali 1:18 oraz zestaw toreb podróżnych.  Auto otrzyma ten sam silnik, co normalny Vanquish S - 6-litrowy, 12-cylindrowy silnik o mocy 595 KM. Red Arrows Edition rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,5 s i pojedzie maksymalnie 320 km/h. Wersja ta  stanowi wyraz wdzięczności  marki dla Królewskich Sił Powietrznych.

REKLAMA