Aston Martin Vanquish Zagato Speedster - nowy w kolekcji

Aston Martin zaprezentował Vanquisha, który jest efektem wspólnej pracy z Zagato. Nowy model jest trzecim z serii czterech limitowanych wersji przygotowanych wspólnie z włoskim studiem stylistyczne.

Aston Martin Vanquish Zagato
Aston Martin Vanquish Zagato

Pierwszy model, czyli Vanquish Zagato w wersji coupe, został zaprezentowany podczas konkursu motoryzacyjnej elegancji w Villa d'Este w 2016 roku. Po 3 miesiącach zaprezentowana została otwarta wersja Vanquisha - Volante. Oba modele wyprodukowano w ilości 99 egzemplarzy. 

Teraz przyszła kolej na jeszcze bardziej ekskluzywną wersję. Aston Martin Vanquish Zagato Speedster powstanie w liczbie zaledwie 28 sztuk. Jest to kolejna otwarta wersja Vanquisha, jednak czym tak naprawdę różni się od Volante? Speedster ma tylko dwa fotele - po jednym dla kierowcy i pasażera - a za nimi widnieją dwa karbonowe garby nawiązujące do charakterystycznych wybrzuszeń na dachach aut, wyjeżdżających ze studia Zagato. To jednak nie wszystko, w tej wersji nadwoziowej nie będzie możliwości złożenia dachu, ponieważ... go nie ma. 

Sercem nowego modelu jest silnik znany z poprzednich modeli, czyli wolnossące V12 o pojemności 5,9 litra i mocy 592 KM. Za przeniesienie napędu będzie odpowiadać 8 biegowa skrzynia TOUCHTRONIC III. Nie znamy ceny nowego modelu, zresztą i tak jest ona już nieważna - wszystkie egzemplarze Speedstera zostały już sprzedane i dotrą do swoich właścicieli w 2018 roku.

Jednak dla chętnych, którzy jeszcze czekają na możliwość kupienia wspólnego dzieła Astona Martina i Zagato mamy dobrą nowinę. Powstaje ostatni z czterech modeli i będzie on miał nadwozie typu shooting brake. Wiemy że jego produkcja ruszy również w przyszłym roku. Jak zapowiada Aston Martin, będzie to praktyczne 2-miejscowe GT, a w zestawie klienci dostaną specjalnie zaprojektowany zestaw bagażowy. Czekamy!

REKLAMA
REKLAMA