Aston Martin Vanquish Zagato - kabriolet jakich mało

Nie będziemy ukrywać, że Vanquish Zagato Volante to najładniejszy kabriolet, jaki powstał w XXI w. Niestety tylko garstka ludzi na świecie będzie mogła cieszyć się z posiadania jednego z egzemplarzy tego modelu.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante

Aston Martini Vanquish Zagato został pokazany w maju na prestiżowej imprezie Concorso d’Eleganza Villa d’Este, teraz przyszedł czas na wariant z otwartym dachem i oznaczeniem Volante. Kabriolet mogli podziwiać goście prestiżowej imprezy w Pebble Beach (Kalifornia). W przeciwieństwie do ostro wyglądającego Centenario Roadster, które również zostało zaprezentowane kilka dni temu, Vanquisha Zagato Volante charakteryzuje elegancka stylistyka.

REKLAMA

Od wersji coupe Zagato Volante różni się jedynie brakiem stałego dachu. Pod maską znajdziemy wolnossący silnik 5.9 V12 o mocy 592 KM, który pozwala osiągnąć 100 km/h w czasie 3,7 sekundy. Brytyjczycy zbudują tylko 99 egzemplarzy Vanquisha Zagato Volante, a każdy będzie kosztował co najmniej 550 tys. euro.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante to najładniejszy współczesny kabriolet. Nie zamierzamy pisać peanów na cześć tego samochodu. Po prostu obejrzyjcie naszą galerię i oceńcie sami.

 

Aston Martin Vanquish Zagato Volante

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA