Aston Martin Vanquish od Zagato

Podczas imprezy Villa d`Este Aston Martin zaprezentuje najnowsze dzieło powstałe przy współpracy włoskiego studia Zagato. Nowa interpretacja modelu Vanquish wygląda obłędnie.

Współpraca marki Aston Martin i studia Zagato sięga 1960 roku, kiedy to po raz pierwszy Włosi postanowili upiększyć brytyjskie auta, dzięki czemu powstał model DB4 GTZ. Kilka dni temu zaprezentowano ostatnie dzieło włoskich stylistów, czyli model Vanquish Zagato concept.

REKLAMA

Nowe nadwozie wykonane w całości z włókna węglowego nadaje mocny powiew świeżości modelowi Vanquish, który do najświeższych już nie należy. Ostrzejsze kształty, ciemne słupki przednie oraz dach w stylu double-bubble oraz jeszcze bardziej dynamiczna linia karoserii kończąca się na zintegrowanym spojlerze. Całość dopełniają tylne lampy LED w stylu wyścigowego modelu Vulcan. Z tyłu pojawił się karbonowy dyfuzor, w którym zagnieżdżono cztery, spore końcówki wydechu.

Firma Zagato poprawiła także jakość wnętrza. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć sporej dawki włókna węglowego połączonego z wysokogatunkową skórą. Na czerwono-czarnych fotelach pojawiło się logo "Z".

Pod maską znajduje się jednostka V12 o pojemności 5,9 litra. Maksymalna moc tego silnika została podniesiona z 568 do 592 KM.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA