Aston Martin – kolejny model w gamie

Aston Martin Virage
Aston Martin Virage

Chyba najbardziej charakterystycznym samochodem w gamie brytyjskiego klasyka jest... Cygnet. Pozostałe, to znaczy DBS i DB9 czy Vantage są na pierwszy rzut oka identyczne. One-77 nie wliczamy w kalkulację, bo prawdopodobieństwo spotkania takiego w rzeczywistości bliskie jest chyba szansie na wygraną w lotto. Trochę odróżnia się Rapide. Żeby wprowadzić jeszcze większe zamieszanie, na liście modeli pojawi się kolejny - Virage.

Według zapowiedzi producenta, Virage jest połączeniem technologii modelu DB3 i komfortu znanego z DB9 i Rapide'a. Dostępny będzie jako coupe i kabriolet. Pod maską obu znajdzie się dobrze znany silnik - montowany w pozostałych Astonach sześciolitrowiec z dwunastoma cylindrami w układzie V. W DB9 ma on 477 KM mocy, w DBS 517, a w Virage dla odmiany będzie miał ich 497.

Osiągi? Wedle zapowiedzi pierwsza setka w 4,6 sekundy, prędkość maksymalna - 299 km/h. DB9 przyspiesza wolniej (4,8 s), ale rozpędza się do 306 km/h. Mocniejszy DB9 potrzebuje 4,3s, a kończy przyspieszać przy 307 km/h.

Kierowca ma do swej dyspozycji adaptacyjne zawieszenie, dopracowany układ dynamicznej kontroli stabilności i ceramiczne hamulce.

Auto zobaczymy oczywiście w Genewie, a niedługo potem trafi do sieci sprzedaży Astona.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA