Aston Martin powraca na Motor Show w Poznaniu

Aston Martin po czterech przerwy latach znów postanowił zagościć w Poznaniu. Na Motor Show zostanie zaprezentowany DB11 – następca słynnego DB9.

Aston Martin DB11
Aston Martin DB11

Pod jego maską znajduje się znana widlasta 12-cylidrowa jednostka napędowa, która została jeszcze specjalnie udoskonalona. Jej moc to 608 KM. Na nowo zostało opracowane podwozie, zawieszenie i układ kierowniczy oraz elektronika. Nowy model Astona Martina do setki przyspiesza w 3,9 sekundy, a jego moment obrotowy wynosi 700 Nm.

REKLAMA

Jak już pisaliśmy, gdy w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia DB11, prócz silnika V12 klienci będą mieli także dostęp do podwójnie doładowywanego 5.2 l V10 oraz V8 biturbo o pojemności 4.0 l. Ten drugi został zapożyczony od Mercedesa-AMG w ramach współpracy z Daimler-AG, które od 2013 roku posiada 5% udziałów w brytyjskiej firmie.

Wizerunek Astona Martina wzbogacają produkcje prezentujące przygody Jamesa Bonda. W DB11 istnieje wiele podobieństw do DBX oraz DB10, który powstał głównie na potrzeby filmu Spectre. Czy odwiedzający stęsknili się za Astonem Martinem? Jak zostanie odebrany następca słynnego DB9? Tego dowiemy się w przyszłym tygodniu na Motor Show w Poznaniu.

REKLAMA