Astra jeszcze bardziej oszczędna

Opel Astra ecoFLEX
Opel Astra ecoFLEX
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel oferuje teraz 160-konną Astrę 2.0 CDTI (118 kW/160 KM) z oszczędzającą paliwo technologią ecoFLEX, która obejmuje również funkcję Start/Stop. Pakiet ecoFLEX, który dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe dla modelu 2.0 CDTI z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów i pozwala na zaoszczędzenie do 0.8l paliwa na 100 km.

W cyklu mieszanym średnia emisja CO2 w przypadku pięciodrzwiowej Astry z systemem Start/Stop spada ze 129 do 119 g/km, a spalanie z 4.9 do 4.5l na 100 km. Astra Sports Tourer z technologią ecoFLEX spala teraz 4.7l ropy na 100 km, a nie jak wcześniej 5.1l.

Kolejną technologią wprowadzoną do silnika 2.0 CDTI jako część pakietu ecoFLEX, mającą na celu dalsze obniżenie poziomu spalania jest technologia CleanTech, która gwarantuje czyste spalanie oraz dodatkowo zmniejsza hałas dochodzący z silnika. System ten składa się z obwodu zamkniętego, który dostosowuje wtrysk paliwa do procesu spalania w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że silnik pracuje ciszej i bardziej wydajnie. Ponadto, łożyskowanie wału rozrządu o zmniejszonym tarciu sprawia, że silnik spala jeszcze mniej paliwa.

Wszystkie modele Astry z manualną skrzynią biegów wyposażone są we wskaźnik zmiany biegu na wyższy tzw. "zieloną strzałkę", która pomaga kierowcy aktywnie wpływać na obniżenie spalania poprzez wskazywanie na wielofunkcyjnym wyświetlaczu idealnego momentu do zmiany biegu na wyższy.

Pakiet ecoFLEX z systemem Start & Stop dostępny jest w cenie 1 000 zł (z VAT).

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA