Astra kolejnej generacji powstanie w…

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Od pewnego czasu mówiło się o  ryzyku, że kolejna Astra nie będzie już powstawać w zbudowanej w 1998 roku polskiej fabryce w Gliwicach. Jej produkcja miała zapewnić spokojny byt fabryce w niemieckim Rüsselsheim. Jednocześnie docierały informacje o niepewnej przyszłości fabryk w brytyjskim Ellesmere Port i niemieckim Bochum. Dziś wszystko stało się jasne - Astra piątej generacji powstawać będzie właśnie w Wielkiej Brytanii i w Gliwicach!

Zgodnie z decyzją zarządu do 2015 roku, kiedy ma ruszyć produkcja Astry kolejnej generacji, w obie fabryki zainwestowane zostanie w sumie 300 milionów euro i w obu pojawią się nowe miejsca pracy. Prezes Opla - Karl-Friedrich Stracke - informując o tym fakcie podkreślał wysoką jakość produktów powstających w obu zakładach i docenił ich konkurencyjność i zdolność dostosowania do aktualnych potrzeb.

Pracownicy z Rüsselsheim nie muszą się jednak martwić o swoją przyszłość. W oświadczeniu czytamy, że najnowocześniejsza fabryka Opla "będzie odgrywała znaczącą rolę w strategii wzrostu koncernu". Wciąż pod znakiem zapytania pozostaje przyszłość zakładu w Bochum. Brytyjski The Daily Mail sugeruje, że zostanie on zamknięty.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA