[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi A1 Clubsport – dla miłośników tuningu

Audi A1 Clubsport Audi A1 Clubsport

Między 1 i 4 czerwca austriackie Reinfitz zamienia się w światową stolicę samochodów z Grupy Volkswagena. Miłośnicy tuningu z całego świata zjeżdżają się tam by pokazać swoje dopieszczone do granic możliwości samochody. Imprezy tej nie lekceważą również producenci, co roku przywożąc tam specjalne wersje swoich modeli. Nie inaczej jest teraz - Audi przygotowało m.in. jedyny w swoim rodzaju egzemplarz modelu A1, który wygląda, jakby właśnie miał wjechać na tor.

Sercem układu napędowego A1 Clubsport jest pięciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra wspierany turbosprężarką. Silnik ten znajdziemy w modelach TT RS i RS3, ale w przypadku A1 Clubsport inżynierowie postarali się jeszcze bardziej - ma on w tym aucie 500 KM mocy i 660 Nm momentu obrotowego. Auto waży 1390 kg i w tej konfiguracji jest w stanie wystrzelić się do 100 km/h w 3,7 sekundy, od 0 do 200 km/h przyspiesza w 10,9 sekundy, a sprint od 80 do 120 km/h zajmuje mu na czwartym biegu 2,4 sekundy! Elektroniczny kaganiec pozwala mu na osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h.

Równie ciekawie jak parametry układu napędowego prezentuje się nadwozie tego auta. Poszerzone o 60 milimetrów nadwozie, wielkie wloty powietrza w zderzakach, 19-calowe felgi z lekkich stopów a do tego matowy, biały lakier - te elementy decydują o agresywnym, żeby nie powiedzieć groźnym, wyglądzie "A-jedynki". Również wnętrze zyskało na wyglądzie - dominuje w nim teraz włókno węglowe, pasażerowie siedzą w sportowych kubłach i zapinają się szelkowymi pasami.

Szkoda, że A1 Clubsport powstał wyłącznie jako jeden, jedyny egzemplarz. Chociaż z drugiej strony, zapewne cena takiego auta mogłaby skutecznie zniechęcić potencjalnych nabywców.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij