Audi A1 Sportback – konkurent dla Mini

Audi A1 Sportback
Audi A1 Sportback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niemcy wyraźnie stopniują napięcie. Rok temu zaprezentowali A1 w wersji trzydrzwiowej, natomiast teraz - odmianę pięciodrzwiową. Auto, mierzące 3,99 metra długości, cechuje się dynamiczną sylwetką poprzecinaną ostrymi liniami.

Pod maską samochodu spoczywa 1,4-litrowy silnik TFSI o mocy 150 koni mechanicznych, współpracujący z dwusprzęgłową skrzynią biegów i przekazujący swoją moc na przednie koła. Dodatkowe źródło napędu stanowi silnik elektryczny o mocy 27 koni mechanicznych, dający kolejne 150 Nm momentu obrotowego przy nagłym dodaniu gazu.

A1 może jeździć tylko na silniku elektrycznym, a wtedy ma zasięg do 100 km. Zaopatrzono je także w redukujący spalanie system start/stop. Średnie zużycie paliwa tego auta producent określa na 3,9 litra na 100 km, a emisję CO2 - na 92 gramy na kilometr.

A1, podobnie jak Alfa Romeo MiTo, posiada mechanizm różnicowy z elektryczną blokadą, dzięki któremu w zakrętach ma się prowadzić znakomicie. Od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 7,9 s i osiąga prędkość maksymalną ponad 200 km/h.

Debiut Audi A1 spodziewany jest dopiero na 2010 rok.

Źródło: Audi

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA