REKLAMA

Audi A1 już w salonach – znamy cenę

Druga generacja Audi A1 wchodzi do sprzedaży. Salony sieci dilerskiej zaczęły już przyjmować zamówienia.

Audi A1 materiały prasowe
Audi A1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W sieci salonów sprzedaży Audi na terenie całego kraju można już składać zamówienia na nowe Audi A1 Sportback. Druga generacja modelu z Ingolstadt ma dynamiczną stylistykę, rozbudowaną ofertę systemów informacyjno-rozrywkowych i wspomagających kierowcę oraz szeroką możliwość personalizacji. Ceny nowego modelu rozpoczynają się od poziomu 91 000 złotych.

Na początek nowe Audi A1 Sportback dostępne będzie z benzynowym silnikiem 30 TFSI o mocy 116 KM, z dwiema skrzyniami biegów do wyboru – 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią S tronic. Do wyboru są również trzy wersje wyposażenia – Basic, Advanced i S line

Nowością w ofercie nowego A1 jest – jak to nazywa producent – „modułowa struktura linii wyposażeniowych”, która daje większą elastyczność przy zakupie. Po raz pierwszy można teraz dowolnie łączyć poszczególne elementy zewnętrzne i wewnętrzne.

Zobacz także: koniec zniżek na OC dla starych aut

W zależności od wersji wyposażenia, dodatki zewnętrzne dostępne są w różnych konfiguracjach. Oferując pakiety wyposażenia wnętrza – advanced, design selection i S line – Audi dodatkowo daje więcej możliwości odpowiedniego doboru kolorów i materiałów.

REKLAMA

REKLAMA

Audi A1 materiały prasowe
Audi A1

Mocną stroną Audi A1 Sportback jest gama systemów wsparcia kierowcy, zaczerpnięta z modeli wyższych klas. Standardowy jest system ostrzegający o zjeżdżaniu ze swojego pasa ruchu, który wspomaga kierowcę w utrzymaniu się na prawidłowym pasie przy prędkościach powyżej 65 km/h.

Standardem jest też system Audi pre sense front. Czujnik radarowy rozpoznaje sytuacje krytyczne z udziałem innych pojazdów, pieszych, czy rowerzystów znajdujących się przed samochodem nawet wtedy, gdy widoczność jest niedostateczna, np. we mgle. System daje wtedy kierowcy akustyczne i wizualne ostrzeżenie. Jednocześnie przygotowuje pojazd i wszystkie układy do prawdopodobnego ostrego hamowania, a jeśli to konieczne, sam takie awaryjne hamowanie zastosuje.

W standardzie znajdziemy również ogranicznik prędkości zapobiegający przekroczeniu przez A1 Sportback wybranej prędkości maksymalnej. Dodatkowo, tradycyjnie dostępny jest duży wybór opcjonalnych systemów wsparcia.

Audi A1 zjeżdża z taśm montażowych fabryki Seata w hiszpańskim Martorell, gdzie produkowany jest dwuzmianowo, na odnowionej linii fabrycznej. Poprzednia generacja Audi A1 produkowana była w Brukseli.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA