Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi A2 concept z laserowymi diodami

W reflektorach czteromiejscowego, elektrycznie napędzanego A2 Audi prezentuje kolejną generację technologii LED, zwaną Matrix Beam. Wiązka diod i mikroreflektorów generuje intensywne, a jednocześnie nie oślepiające światła drogowe. Filigranowe włókna świateł dziennych otaczają diodowy moduł świateł mijania. Inteligentne światła tylne dostosowują swoją jasność do warunków pogodowych. Tylne światło przeciwmgielne, generowane przez laserowe diody, jest widoczne podczas mgły jako strumień światła i wyświetla na drodze czerwony trójkąt ostrzegawczy.

Od przodu do tyłu, poniżej krawędzi okien, przebiega dynamic light - pas świateł, który spełnia wiele nowych, dynamicznych funkcji oświetlenia. Wbudowane czujniki zbliżeniowe rozpoznają właściciela. Jeżeli wykona on określoną sekwencję ruchów, drzwi zostaną odblokowane. Podczas jazdy dynamic light działają jako światła obwodowe. Po włączeniu kierunkowskazu przez cały pas świateł przebiegają świetlne impulsy.

Ponadto przy hamowaniu czerwony pas świateł przesuwa się od świateł tylnych ku przodowi i informuje innych uczestników ruchu o sile hamowania.

Wszystkim tym elementom przyjrzymy się z bliska we Frankfurcie. Szczególnie mocno interesuje nas "określona sekwencja ruchów" potrzebna do odblokowania drzwi.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  mogliby dać jakieś video a nie tak na sucho trzeba sobie wyobrażać
  gt-tuner, 2011-09-05 11:50:44
 • avatar
  zgłoś
  Słyszałem, że nad laserowym oświetleniem pracuje już BMW, ale ten concept to będzie faktycznie ciekawe wydarzenie w Niemczech (zwłaszcza z całym świecącym bokiem przy skręcaniu).
  ~Samuraj, 2011-09-05 09:55:11
 • avatar
  zgłoś
  Audi przywiezie do Frankfurtu koncepcyjny model z niezwykłym oświetleniem.
  auto motor i sport, 2011-09-05 08:37:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij