REKLAMA

Audi A3 Sedan – pierwsze zdjęcia i informacje

W związku z epidemią coraz więcej premier samochodów ma miejsce w internecie. Tym razem Audi odsłoniło wirtualne kurtyny i pokazało najnowsze wcielenie modelu A3 sedan. To już druga generacja kompaktowego sedana Audi. 

Audi A3 Sedan materiały prasowe
Audi A3 Sedan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kompaktowe sedany klasy premium w ostatnich latach zyskują na popularności. Z pewnością jest to też konsekwencja pojawienia się w tym segmencie atrakcyjnie wyglądającego Mercedesa CLA. Nowa generacja Audi A3 Sedan może nie ma tak odważnych proporcji, ale z pewnością wygląda interesująco. W rozdętych błotnikach widać wyraźnie nawiązanie do sportowych modeli RS. Dzięki temu zabiegowi nawet słabsze modele wyglądają teraz muskularnie i budzą respekt. Można się zatem spodziewać, że debiutujące w przyszłości modele Audi ze znaczkiem RS będą jeszcze bardziej poszerzone, z czego oczywiście jesteśmy zadowoleni.   

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Audi A3 Sedanmateriały prasowe
Audi A3 Sedan

Wróćmy jednak do debiutującego Audi A3 Sedan, który bazuje na odmianie Sportback, a co się z tym wiąże osadzony jest na platformie MQB Evo. Nowe Audi A3 Sedan jest o 4 cm dłuższe od poprzednika i mierzy 450 cm. Rozstaw osi pozostał niezmieniony, ale szerokość zwiększyła się o 2 cm (182 cm), a w wysokość o 1 cm (143 cm). Dzięki tym modyfikacjom oraz jeszcze niższej pozycji za kierownicą, co również nas bardzo cieszy, pojawiło się 2 dodatkowe cm nad głowami. Już poprzednia generacja Audi A3 Sedan miała bardzo ergonomiczne wnętrze, można się zatem spodziewać, że w tej kategorii nowe A3 będzie jednym z najlepszych samochodów w klasie. Sedan jest o 15 cm dłuższy niż hatchback. Przestrzeń bagażowa pozostała niezmieniona, wynosi 425 cm i jest to całkiem dobry wynik w klasie, choć oczywiście znacznie gorszy niż w przypadku nowej Skody Octavii (600 l) . 

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

REKLAMA

REKLAMA

Audi A3 Sedanmateriały prasowe
Audi A3 Sedan

Wnętrze jest identyczne jak to z Audi A3 Sportback, którego mieliśmy okazję już poznać. Uwagę zwracają dwa wysokiej jakości 10-calowe ciekłokrystaliczne wyświetlacze. Jeden służy jako zestaw zegarów, a drugi centralny, daje dostęp do multimediów.
W momencie debiutu dostępny będzie jeden silnik TFSI i jeden TDI. Oznaczenie 35 TFSI kryje w sobie informację, że pod maską znajduje się silnik 1.5 o mocy 150 KM, który może współpracować z 6-biegową skrzynią ręczną oraz 7-biegowym dwusprzęgłowym automatem (w tym wypadku z 48-woltową instalacją elektryczną). Diesel ma również 150 KM mocy i 2 litry pojemności.

Zobacz także:

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA