Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Clubsport Quattro wygląda, jakby był wychowany na torze wyścigowym. Poszerzone nadkola, ogromny tylny spoiler, niczym z samochodów startujących w serii DTM, agresywny przód i 20-calowe felgi sprawiają, że obok tej A-trójki nikt nie przejdzie obojętnie.

Ale Clubsport Quattro potrafi jeździć naprawdę szybko. Między jego przednimi kołami pracuje znany, mocno zmodernizowany silnik 2.0 TDI (z układem wtryskowym typu common rail) o mocy 224 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 450 Nm.

Jednostka, współpracująca z sześciobiegową mechaniczną skrzynią biegów, pozwala A-trójce przenieść się poza granicę 100 km/h w czasie 6,6 sekundy i napędzić auto do 240 km/h. W razie potrzeby, Clubsport potrafi wyhamować na rekordowo krótkim odcinku za sprawą sześciotłoczkowych zacisków biorących w swoje "objęcia" ceramiczne tarcze hamulcowe na przedniej osi.

Koncepcyjne A3 wyposażone jest w napęd Quattro, w razie potrzeby, na przykład przy mocny dodaniu gazu, przekazujący moc także na tylne koła. W Clubsporcie zmodernizowano także układ kierowniczy, system ESP i zamontowano zawieszenie typu Audi magnetic ride, pozwalające na zmianę charakterystyki tłumienia, w zależności od sytuacji na drodze.

Audi A3 Clubsport Quattro zostanie zaprezentowane publiczności w dniach 21-25 maja podczas 27 zlotu fanów czterech kółek nad austriackim jeziorem Wörther.

Źródło: Audi

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij