Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Clubsport Quattro wygląda, jakby był wychowany na torze wyścigowym. Poszerzone nadkola, ogromny tylny spoiler, niczym z samochodów startujących w serii DTM, agresywny przód i 20-calowe felgi sprawiają, że obok tej A-trójki nikt nie przejdzie obojętnie.

Ale Clubsport Quattro potrafi jeździć naprawdę szybko. Między jego przednimi kołami pracuje znany, mocno zmodernizowany silnik 2.0 TDI (z układem wtryskowym typu common rail) o mocy 224 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 450 Nm.

Jednostka, współpracująca z sześciobiegową mechaniczną skrzynią biegów, pozwala A-trójce przenieść się poza granicę 100 km/h w czasie 6,6 sekundy i napędzić auto do 240 km/h. W razie potrzeby, Clubsport potrafi wyhamować na rekordowo krótkim odcinku za sprawą sześciotłoczkowych zacisków biorących w swoje "objęcia" ceramiczne tarcze hamulcowe na przedniej osi.

Koncepcyjne A3 wyposażone jest w napęd Quattro, w razie potrzeby, na przykład przy mocny dodaniu gazu, przekazujący moc także na tylne koła. W Clubsporcie zmodernizowano także układ kierowniczy, system ESP i zamontowano zawieszenie typu Audi magnetic ride, pozwalające na zmianę charakterystyki tłumienia, w zależności od sytuacji na drodze.

Audi A3 Clubsport Quattro zostanie zaprezentowane publiczności w dniach 21-25 maja podczas 27 zlotu fanów czterech kółek nad austriackim jeziorem Wörther.

Źródło: Audi

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA