Audi A3 – kolejny model w rodzinie e-tron

Audi A3 e-tron
Audi A3 e-tron
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Żaden z "elektryków" nie trafił jeszcze do sprzedaży, ale Audi szykuje się chyba do wprowadzenia od razu całej gamy w wersjach "zeroemisyjnych". Elektryczne A3 wizualnie nie różni się od swoich zwykłych krewniaków. W kabinie za to o jego napędzie przypomina nowy zestaw zegarów.

Do napędu nowego e-trona posłuży silnik elektryczny o mocy 136 KM, oferujący moment obrotowy o wartości 270 Nm. Rozpędza się do 145 km/h, do setki przyspiesza w 11,2 sekundy i jest w stanie przejechać bez ładowania około 140 km. Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 26,5 kWh zasilić można ze zwykłego gniazdka elektrycznego w dziewięć godzin, a z gniazda szybkiego ładowania - w cztery.

Kiedy ten pojazd trafi do sprzedaży - tego producent jeszcze nie zdradza. Podobno w 2013 na rynek trafi elektryczny pojazd oparty konstrukcyjnie o model R8. Jeśli Audi planuje konkurować w temacie aut elektrycznych z BMW, to kto wie, czy nie będzie musiało się pospieszyć i wprowadzić A3 w przyszłym roku, kiedy to na rynku pojawi się BMW serii 1 ActivE.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA