Audi A3 - nadszedł czas na zmiany

Zmiany, które zostały wprowadzone do Audi A3, pozwalają klientowi zamówić samochód wyposażony m.in. w 12,3-calowy ekran zamiast konwencjonalnych zegarów. Do tej pory ten element był dostępny tylko dla modeli z wyższych segmentów, które produkuje Audi. 

Audi
Audi A3/S3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi wzbogaciło paletę lakierów nadwozia, zamontowało nowy zderzak przedni, tylny otrzymał nowy dyfuzor (Audi S3), a przednie lampy są kształtem zbliżone do tych z A4. Nowe są również tylne światła. W ramach wyposażenia dodatkowego będzie można zamówić topowe reflektory Matrix LED. W kabinie, Audi będzie montować nową, trójramienną kierownicę, a fanów nowych technologi ucieszy poprawiony system infotainment MMI. Natomiast w topowych wersjach znajdziemy 12,3-calowy ekran TFT, który montowany jest w miejscu konwencjonalnych zegarów. Pojawia się system jazdy quasi-autonomicznej, który będzie przyspieszał i hamował w mieście, działając do prędkości 60 km/h.

W gamie Audi A3 nie zabraknie wersji A3 Sportback e-tron, czyli zasilanej przez hybrydowy układ napędowy plug-in o mocy 204 KM i A3 Sportback g-tron, która korzysta z zasilania gazem ziemnym (110 KM). Na dziś topową wersją silnikową będzie Audi S3 z 2-litrowym silnikiem TFSI, który dostarcza 310 KM. Moc w stosunku do poprzednika wzrosła o 10 KM. W późniejszym czasie do gamy dołączy topowe Audi RS 3

Pozostałe silniki w Audi A3

REKLAMA
  • trzycylindrowy 1,0 TFSI o mocy 115 KM
  • 1,4 TFSI - 150 KM
  • 2,0 TFSI - 190 KM
  • 1,6 TDI - 110 KM
  • 2,0 TDI - 150 lub 184 KM


Na razie znamy cenę Audi A3 po facliftingu w Niemczech - 23 300 euro. W Polsce samochód pojawi się w lipcu tego roku, zaś jego cennik poznamy być może pod koniec maja. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA