Audi A4 Allroad Quattro - wszędobylskie

Audi A4 Avant Allroad
Audi A4 Avant Allroad
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Do tej pory nie było "wszędobylskiej" A-czwórki. Odmiana Allroad zarezerwowana występowała tylko w przypadku większej A-szóstki. Widocznie jednak był to interes opłacalny, dlatego Audi zdecydowało się na pokazanie mniejszego i tańszego Allroada.

Nowa wersja A-czwórki oparta jest na odmianie kombi, czyli Avant. Wizualnie auto otrzymało typowe dla wszystkich Allroadów elementy. Są to nowe zderzaki oraz dokładki nadkoli i progów pomalowane w kolorze innym niż całe nadwozie.

Auto ma większy prześwit oraz rozstaw kół (o 20 mm) z przodu i z tyłu. O jak najlepszą trakcję Allroada dba układ stałego napędu na cztery koła z centralnym mechanizmem różnicowym. W normalnych warunkach, przy dobrej przyczepności na przednie koła idzie 40% momentu obrotowego, natomiast na tył - 60%.

Gdy warunki na drodze ulegają zmianie, na przednie koła może być przekazywane maksymalnie do 65% momentu obrotowego, na tylne koła zaś do 85%.

Audi A4 Avant Allroad może być napędzane jednym z trzech silników do wyboru. Podstawową jednostką napędową jest 2-litrowy silnik TFSI o mocy 211 koni mechanicznych, który zapewnia autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w jedyne 6,9 s!

O dwie sekundy dłużej pierwsze 100 km/h osiąga Allroad wyposażony w 2-litrowy, 170-konny silnik TDI. Oba silniki seryjnie współpracują z 6-stopniową przekładnią mechaniczną.

Natomiast najwięcej do powiedzenia w kwestii osiągów ma 3-litrowy, 240-konny turbodiesel (współpracuje z 7-biegową skrzynią S-tronic), który do trzycyfrowej liczby jest w stanie przyspieszyć w ciągu 6,4 s!

Audi A4 Allroad Avant do sprzedaży wejdzie na początku lata bieżącego roku. Jego wyjściowa cena ustalona została w Niemczech na 37 100 euro.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA