Audi A4 i Q7 wiedzą kiedy włączy się zielone światło

Kierowcom do gustu przypadły sygnalizatory świetlne z licznikiem, który informuje o czasie pozostałym do włączenia się czerwonego lub zielonego światła. Jest to bardzo przydatna funkcja, wiec niedługo w takie liczniki będą mogły być wyposażone także... samochody Audi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wiadomo, nikt nie lubi czekać na zielone światło, szczególnie gdy nie wiadomo ile jeszcze będzie to trwało. Ale jest na to sposób. Już niedługo tego problemu nie będą mieli użytkownicy wybranych modeli Audi, które będą wyposażone w system odliczający czas do zmiany świateł.

Premiera tego systemu będzie miała miejsce jesienią w modelach A4, A4 Allroad oraz Q7 w system. Za pomocą transmisji danych LTE będzie on w stanie pobrać z Internetu dane dotyczące statusu świateł na licznikach umieszczonych nad sygnalizacją świetlną. Następnie wyświetli czas pozostały do przełączenia z czerwonego światła na zielone na desce rozdzielczej lub za pomocą systemu HUD. Dzięki temu kierowca będzie mógł dostosować swoja prędkość tak, aby bez zatrzymywania się pokonać skrzyżowanie już na zielonym świetle.

Nowe rozwiązanie pojawi się niestety tylko w Stanach Zjednoczonych i to w miejscach, gdzie zainstalowano już nowe urządzenia sygnalizacji świetlnej. Nie jest jeszcze dostępna lista miast, w których nowy system zadziała, ale producent zamierza opublikować ją w najbliższych tygodniach.

Żeby cieszyć się tym rozwiązaniem, trzeba być subskrybentem systemu Connect PRIME, który w USA kosztuje 199 dolarów za pół roku lub 750 dolarów za pięcioletni abonament.

Producent z Ingolstadt zamierza w niedalekiej przyszłości połączyć rozwiązanie z systemem nawigacji satelitarnej w samochodzie oraz systemem start-stop. Taka integracja wpłynie pozytywnie nie tylko na ruch drogowy, ale również na zużycie paliwa.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA