REKLAMA

Audi A4 po face liftingu

Audi A4 znalazło się w miejscu, w którym konieczne było odświeżenie oferty. Jak prezentuje się A4 po face liftingu?

Audi A4 facelift 2019 Materiały prasowe
Audi A4 facelift 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Odświeżone Audi A4 ma zmieniony, bardziej wyrazisty i muskularny wygląd, a inną istotną nowością jest zastosowanie silnika Diesla do napędu sportowego Audi S4. Zabieg ten znamy już z pokazanego niedawno Audi S5, od teraz w wydaniu TDI.

REKLAMA

Audi A4 - nadwozie

Zacznijmy jednak od początku. W przypadku Audi A4 styliści pozmieniali to i owo, rysując bardziej drapieżne auto, niż dotychczas. I tak, z przodu przeprojektowane zostały klosze lamp, które pozbawiono charakterystycznych „kłów” i wygładzono.

Teraz w oczy rzuca się nie „zadziorek”, a kształt diodowych świateł do jazdy dziennej. Zamiast świetlnego pasa zastosowano tu przerywaną linię, składającą się z pięciu osobnych krótkich odcinków i jednego dłuższego, biegnącego do zewnątrz kloszy.

Grill jest nieco bardziej rozciągnięty i nisko osadzony, co daje wrażenie większej szerokości samochodu. Z tyłu z kolei pozostawiono kształt lamp, ale zmienione zostało ich świetlne wypełnienie. Tu również powtórzono zabieg z przerywaną linią, jak w przednich reflektorach.

Zobacz także: Audi SQ5 TDI - 700 Nm pod maską!

REKLAMA

REKLAMA

Audi A4 facelift 2019 Materiały prasowe
Audi A4 facelift 2019

Face lifting dotknął nie tylko samo Audi A4, ale także wspomnianą wersję S4 oraz uterenowionego Allroada. Ten otrzymał również zwiększony o 35 mm prześwit dla poprawy możliwości jazdy poza utwardzonymi szlakami.

Audi A4 - wnętrze

W kabinie zmian jest jak na lekarstwo, a największa nowość dotyczy obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego MMI. W miejsce dotychczas stosowanego pokrętła użyto tu gładzika, a większością opcji sterować można również za pomocą komend głosowych. Ekran na środku deski rozdzielczej ma przekątną 10,1 cala.

Zobacz także: Audi S6 i S7 z silnikami TDI

REKLAMA

Audi S4 facelift 2019 Materiały prasowe
Audi S4 facelift 2019

Audi A4 - silniki

Pod maskę odświeżonego Audi A4 trafi gama unowocześnionych i zelektryfikowanych napędów. Na rynkach europejskich Audi A4 dostępne będzie z łącznie sześcioma turbodoładowanymi silnikami o mocy od 150 do 347 koni mechanicznych. Ten ostatni trafi do Audi S4, o którym za moment.

Z powyższych jednostek trzy wykorzystują system mild hybrid z 12-voltową instalacją elektryczną. Z kolei do napędzania sportowego S4 posłuży motor z instalacją 48-voltową.

Podobnie jak w przypadku nowego Audi S5, tak i S4 otrzyma nie turbodoładowane V6 TFSI, a sześciocylindrowego diesla. Nie ma się jednak o co martwić, bo jednostka ta zapewni spory zapas momentu obrotowego. Z pojemności trzech litrów inżynierowie wycisnęli moc 347 KM i aż 700 Nm.

Według danych producenta, Audi S4 TDI na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebować będzie zaledwie 4,8 sekundy, a maksymalna prędkość ograniczona zostanie do 250 km/h.

Zamówienia na odświeżone Audi A4 ruszają jeszcze w tym miesiącu, a dostawy spodziewane są latem tego roku. Polskich cen jeszcze nie znamy, ale wiemy że w Niemczech najtańsze Audi A4 wyceniono na 35 900 euro.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA