Audi A4 – świeży lifting

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe A4 inspirowane jest ponoć liniami, według których przygotowano A6, ono zaś, nawiązuje do linii stylistycznej A-ósemki. Żeby je rozróżnić, trzeba będzie chodzić z linijką.

Podobnie jak pokazywane niedawno odświeżone A5, nowe A4 ma ostrzejsze krawędzie przednich reflektorów, z ukrytymi w środku światłami LED do jazdy dziennej. Przeprojektowano jego zderzaki, zmieniono kształt tylnych lamp. W kabinie zagościła nowa kierownica i zmieniono kolory wykończenia.

Niemiecki producent skoncentrował się na poprawie ekologicznych i ekonomicznych aspektów jednostek napędowych - mają one teraz palić średnio o 11% mniej paliwa i to pomimo tego, że są mocniejsze niż wcześniej.

Podstawową jednostką w gamie będzie 1,8-litrowe TFSI o mocy 120 KM, a zaraz za nią - konfiguracje 170 i 211-konne. Auto z tym silnikiem w nowej, 170-konnej odmianie ma palić średnio 5,6 litra na 100 km. Sporo mniej, bo tylko 4,2 litra na 100 km ma zużywać odświeżone 2.0 TDI, o mocy 136 KM. Dostępne będzie ono również w wariantach 163- i 177-konnych. W gamie pozostaną również trzylitrowce. Benznynowe TFSI będzie mieć 272 KM mocy, a w wersji S4 nawet 333. Ten ostatni ma pokonywać pierwszą setkę w 5 sekund i palić średnio 8 litrów na 100 km. Diesel o tej samej pojemności ma być dostępny w wersji 204- i 245-konnej.

Wersje z napędem na przednią oś dostępne będą z sześciobiegową skrzynią manualną, za dopłatą można doposażyć je w skrzynię multitronic. Auta z napędem quattro wyjeżdżać będą w zależności od jednostki napędowej. Z sześciobiegowym "manualem", albo z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią S tronic.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA