[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Audi A5 i S5 w przygotowaniu

Konkurent BMW serii 4 z Ingolstadt przechodzi właśnie przedprodukcyjne testy. Audi A5 i S5 mają pojawić się w przyszłym roku. 

fot. autoexpress.co.uk

Przyłapane auto jest kompletnie zamaskowane. Nie szczędzono kamuflażu na ochronienie nadwozia przed ciekawskimi spojrzeniami. Po proporcjach i kształcie karoserii widać jednak, że nadchodząca nowa generacja Audi A5/S5 nie zmieni się bardzo względem jeszcze dostępnego w salonach modelu. 

Miłośnicy kształtów pierwszej A5 powinni być więc zadowoleni. Uwodzicielskie nadwozie coupe przetrwało próbę czasu, a jego charakter z powodzeniem powinien sprawdzić się w nowym wcieleniu. Warto też zwrócić uwagę na jakby mocniej zaznaczone nadkola, lusterka, które „wylądowały” na drzwiach, węższe tylne lampy podobne do tych w A3 i nadchodzącym A4 oraz zintegrowany z klapą bagażnika spojler. Choć na szpiegowskich zdjęciach nie da się tego zauważyć, to bardzo prawdopodobne jest, że przednie światła nowego A5 będą charakteryzowały się takim samym wcięciem, jakie mieć będą światła w mającym swoją premierę we wrześniu sedanie A4.

REKLAMA
fot. autoexpress.co.uk fot. caradvice
   

A5 bazujące technologicznie na Audi A4 może schudnąć nawet o 100 kg. To w dużej mierze zasługa platformy MLB, na której zbudowane zostały obydwa modele. Lepsze prowadzenie i poprawiona wydajność to jednak nie tylko zasługa podwozia. Dużą rolę odegrają tutaj także silniki, które A5 dostanie w spadku od A4. Gama silników prawdopodobnie więc będzie zaczynać się od jednostki 1,4 TFSI, a kończyć na 3-litrowym, ponad 300-konnym dieslu w standardowej, spokojnej A-piątce. S5, które również dało się przyłapać fotografom i które daje się rozpoznać wyłącznie poprzez cztery końcówki wydechu, dostanie prawdopodobnie „coś”, co rozwijać będzie ok. 340-350 KM.

Podobnie jak ma to miejsce w dzisiejszej generacji, nowa A-piątka będzie dostępna zarówno jako trzydrzwiowe coupe, wydłużony Sportback oraz jako kabriolet. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 162 700 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij