Audi A6 2.0 TDI ultra idzie na Rekord Guinessa

Celem Audi jest osiągnięcie 1000 mil na jednym baku paliwa i przejechanie co najmniej 10 państw. Wyścig zaczyna się w Holandii, a kończy na Bałkanach. Do walki Audi wystawia A6 2.0 TDI ultra.

Audi bije rekord Guinessa
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 213 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi ma chrapkę na rekord Guinessa w kategorii najniższego spalania i przejechania jak największej ilości państw na jednym baku paliwa. Auto wg. katalogu średnio spala 4,2 l/100 km, a jego zbiornik połknie 73 litry ropy. To oznacza, że auto powinno przejechać ok. 1700 kilometrów na jednym baku. Cel Audi to 1000 mil, czyli ok. 1600 kilometrów. Chcą przejechać przez 10 krajów: wyścig zaczyna się w Holandii i dalej przez Belgię, Luksemburg, Francję, Szwajcarię, Lichtenstein, Austrię, Niemcy, Włochy i dalej na Bałkany.

REKLAMA

Jako załogę wybrano dwóch kierowców - dziennikarza motoryzacyjnego Andrew Frankela oraz kierowcę wyścigowego Rebeccę Jackson. Będą oni musieli ograniczyć użycie wszelkich gadżetów we wnętrzu i będą musieli jechać praktycznie bez przerwy, żeby przejechać jak najdłuższy dystans.

Audi A6 2.0 ultra to seryjne auto, nie modyfikowane w żaden sposób na potrzeby wyścigu. Auto jest wyposażone w automatyczną skrzynię S-tronic. Koszt przejechania całej trasy, liczącej 1000 mil ma kosztować ok. 500 zł.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA