Audi A6 Avant od ABT

W najmocniejszej wersji Audi A6 od ABT, moc silnika jest niemal taka, jak w poprzedniej generacji S6 z silnikiem V10 od Lamborghini. Niemiecki tuner przygotował też warianty dla oszczędzających paliwo.

Karoseria przeszła jedynie zmiany kosmetyczne. Pojawiły się nieco inne zderzaki (przypominające te z wersji S-Line), skrzela na błotnikach, 20- lub nawet 21-calowe felgi, obniżone zawieszenie i poczwórna końcówka układu wydechowego.

REKLAMA

Najważniejsze modyfikacje dotyczą oczywiście silników. Motor 2.0 TDI, który w serii osiąga 190 KM i 400 Nm, tutaj został podkręcony do 215 KM i 440 Nm. Kolejną przeróbkę przeszedł większy i mocniejszy diesel 3.0 TDI. Seria 326 KM i 650 Nm, po wizycie w ABT robi się 365 KM i 710 Nm. Już jest dobrze, ale w benzynowym wariancie moc sięga granicy poprzedniej generacji Audi S6, które miało prawie dwa razy większy silnik. Wariant 3.0 TFSI po modyfikacji w ABT osiąga 410 KM i 520 Nm. Firma nie podaje osiągów wzmocnionych aut, ale nie trzeba być specjalistą, żeby stwierdzić, że auto z pewnością będzie szybsze.

Podniesienie mocy silnika nie może pozostać solo. Do takich zmian w osiągach potrzebna jest też ingerencja w hamulce. ABT oferuje ośmiotłoczkowe zaciski, wgryzające się w tarcze o średnicy 380 mm. Audi A6 Avant zmodyfikowane przez ABT mogliśmy podziwiać podczas targów we Frankfurcie.

zobacz galerię

REKLAMA