Audi A6 C8 - debiut w 2018

Producent z Ingolstadt trzyma w tajemnicy szczegóły dotyczące nowej generacji Audi A6. Auto na rynek trafi dopiero w przyszłym roku, ale my już dziś wiemy jak może wyglądać.

Audi A6 C8 Schulte Design
Audi A6 C8 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 219 200 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kolejna generacja Audi A6 zostanie pokazana prawdopodobnie na targach IAA we Frankfurcie. A do sprzedaży samochód trafi na początku roku 2018. Konkurent Mercedesa klasy E i BMW serii 5 zostanie zbudowany na płycie podłogowej MLB. To ta sama konstrukcja, na której Audi skonstruowało model Q7.

Sprawdź nasze wrażenia z jazdy nowym Audi Q5

Dzięki temu generacja o fabrycznym oznaczeniu C8 będzie lżejsza od poprzedniczki, nawet o 100 kg. Bazowymi jednostkami napędowymi będą dwulitrowe, czterocylindrowe silniki TFSI oraz TDI.

Nasi koledzy z „auto motor und sport” sugerują, że nadchodząca generacja Audi pojawi się także w wersji hybrydowej. Benzynowy silnik 2.0 TFSI o mocy 265 KM, który będzie wspomagany przez elektryczną jednostkę napędową. Nas bardziej interesuje jednak, że wersja RS 6 będzie oferować aż 600 KM.

Audi A6 C8Schulte Design
Audi A6 C8 2018

W nowej "szóstce" z Ingolstadt nie zabraknie również nowoczesnych systemów wspomagania pracy kierowcy, także tych związanych z rozwiązaniami quasi-autonomicznymi.

Według naszych informacji, samochód zostanie wyposażony m.in. w układ wspomagający zmianę pasa na autostradzie oraz aktywny tempomat działający do prędkości 200 km/h. A we wnętrzu zabraknie tradycyjnych analogowych zegarów oraz przełączników. Za sterowanie funkcjami będą odpowiadać pola dotykowe i panele.

Audi A6 C8Schulte Design
Audi A6 C8 2018

Nowe A6 będzie wyróżniać się szeroką osłoną chłodnicy Single Frame, wąskimi reflektorami w pełni LED-owymi oraz ostrymi krawędziami w dolnej części zderzaka. W tylnej części samochodu wyróżnikami modelu będą przede wszystkim światła, węższe od tych stosowanych w obecnej generacji. Auto podzieli design z nowym A8, które powinno zadebiutować w połowie roku.  

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA