Audi A7 i S7 - modyfikacje od M&D Exclusive Cardesign

Niemiecki tuner wychodzi na przeciw właścicielom Audi A7 i S7. Pakiet modyfikacji pozwala przemienić zwykłą "siódemkę" w bestię straszniejszą niż RS7.

Audi A7
Audi S7 M&D Exclusive Cardesign
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 269 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

M&D Exclusive Cardesign najmniejsze zmiany serwuje we wnętrzu auta, gdzie montowana jest kierownica z RS7. Dodatkowo firma przeprogramuje cały system multimedialny, dzięki czemu pasażerowie mogą oglądać TV podczas jazdy. 

Umówmy się jednak, że tuningowane auta przyciągają wzrok wyglądem zewnętrznym, a nie wnętrza. Tu niemiecki tuner przygotował bodykit PD700R, który produkuje znana firma Prior Design. A w ramach nowości auto ma przedni zderzak z dużymi chrapami i spojlerem oraz mocno napompowane nadkola. Oczywiście nie brakuje nakładek na progach i szerokiego zderzaka z tyłu. 

M&D proponuje dość ciekawe malowanie karoserii. Inspiracją są barwy Audi Sport zaczerpnięte z wyścigowych modeli. Wielobarwne nadwozie to mix czarnego, czerwonego i szarego koloru. Bazowy lakier to biały metalik. Całość uzupełniają przyciemnione szyby.  

Audi A7
Audi S7 M&D Exclusive Cardesign

Tuner z Niemiec wymienił seryjne światła na te z RS7, z którego to modelu przeszczepiona również osłonę chłodnicy. 

Audi A7
Audi S7 M&D Exclusive Cardesign

Modyfikacje od M&D to oczywiście także przybór mocy. Seryjne S7 ma silnik 4.0 V8 biturbo o mocy 420 KM (550 Nm). Zamontowanie większych turbosprężarek, nowego filtra powietrza, sportowego układu wydechowego oraz przeprogramowanie jednostki sterującej podniosło moc aż do 700 KM. Z kolei maksymalny moment obrotowy wzrósł do 950 Nm.

Tak tylko dla przypomnienia zanotujemy, że ten sam silnik w seryjnym RS7 Sportback plus oferuje moc 605 KM i 700 Nm.

Audi A7
Audi S7 M&D Exclusive Cardesign

Zmodyfikowane S7 porusza się na 21-calowych obręczach wykonanych ze stopów lekkich, które zostały wykończone błyszczącą czernią. 

Audi A7
Audi S7 M&D Exclusive Cardesign

Nie znamy ceny modyfikacji i zastanawiamy się, czy przewyższają one w sumie cenę nowego RS7. Warto dodać również, że w przyszłym roku Audi pokaże nową generację Audi A7. 

Zobacz także:
REKLAMA