Audi A8 jako kombi i coupe

Audi A8 jako stylowe, trzydrzwiowe coupe? Albo w roli rodzinnego kombi? Nam się podoba, zwłaszcza to pierwsze.

Audi A8 Coupe X-Tomi Design
Audi A8 Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 429 800 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi A8 nowej generacji pojawiło się raptem kilka dni temu, a w sieci krążą już artystyczne wizje, roztaczane przez X-Tomi Design. Artysta znany jest z przedstawiania światu swoich pomysłów na obecne i zapowiadane auta. Te, które dotyczą nowego Audi A8 są co najmniej imponujące.

REKLAMA

Odmiana coupe w przypadku Audi A8? Dlaczego nie? Mercedes ma przecież Klasę S Coupe, która prezentuje się znakomicie. Ba! Nawet Audi w 1997 roku pokazało w Genewie prototyp A8 Coupe, którego szacowane koszty produkcji ostatecznie uśmierciły na tym etapie.

X-Tomi prezentuje swoją wizję tego, jak mogłoby wyglądać nowe Audi A8 Coupe. I trzeba przyznać, że jest po prostu piękne. Czy możemy spodziewać się takiej odmiany w wersji produkcyjnej? Trudno powiedzieć. Co prawda zapowiadający nowe A8 koncepcyjny Prologue był coupe, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Jeśli jednak ten materiał dotrze do centrali Audi - panowie, macie naszą zgodę!

Drugi interesujący projekt to Audi A8 w wydaniu rodzinnym. Flagowa limuzyna w wersji kombi mogłaby się sprawdzić w roli środka transportu zamożnej rodziny, choć akurat w tym przypadku poprzestaniemy na podziwianiu zdjęcia. Na produkcję seryjną nie ma co liczyć.

Audi A8 kombiX-Tomi Design
Audi A8 kombi

X-Tomi opracował jeszcze wersję S8 i RS8, ale poza tym, że na zdjęciach wyglądają drapieżnie, to ta ostatnia raczej na pewno nie pojawi się na rynku. Natomiast co do S8 - Audi już zapowiedziało model e-tron quattro z mocnym napędem hybrydowym typu plug-in. Jego silnik 3.0 TFSI i mocny silnik elektryczny, wspólnie generują moc systemową 449 KM i systemowy moment obrotowy 700 Nm, co wystarczy do zapewnienia sportowych doznań.

Akumulator litowo-jonowy magazynuje energię elektryczną wystarczającą na około 50 km elektrycznej jazdy. Opcjonalnie będzie można ładować go bezprzewodowo, z wykorzystaniem funkcji Audi Wireless Charging.

Zobacz także:
REKLAMA