REKLAMA

Audi A9 – praca wre

Audi, A9
Audi A9 - projekt Danii Garcia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Brytyjski Autocar powołując się na swoje źródła w Audi informuje, że projekt A9 posuwa się do przodu. Czterodrzwiowe coupe Audi miałoby być tym dla modelu A8, czym A7 Sportback jest dla A6 - bardziej ekskluzywną, mocniejszą odmianą. Auto ma powstać by w statystykach sprzedaży gonić Porsche Panamerę, czy Mercedesa CLS.

Co ciekawe, powstanie A9 może być ściśle powiązane z wprowadzeniem do oferty Lamborghini modelu Estoque. Oba auta miałyby mieć wspólną płytę podłogową, pożyczoną z modelu A8. Wszystkie trzy powstawałyby na tej samej linii produkcyjnej w niemieckim Neckarsulm, a różniłyby się jednostkami napędowymi.

Pod maską A9 zobaczyć możemy nowozaprojektowane, czterolitrowe V8. W ofercie mogą też pojawić się wersje z silnikami V6 i mocnym dieslem V8. Najmocniejsza wersja być może będzie napędzana silnikiem W12 o pojemności 6,3 litra. W Lamborghini źródłem napędy zapewne pozostanie znane z Gallardo V10 o pojemności 5,2 litra.

Szef Lamborghini - Stephan Winkelmann - w rozmowie z Autocarem nie potwierdził bezpośrednio, ale i nie zaprzeczył tym doniesieniom. Stwierdził, że produkcja Estoque bez współpracy z Grupą VW byłaby bardzo trudna. Wymaga tak dużych nakładów, że bez kooperacji byłaby finansowo niemożliwa do zrealizowania.

W galerii obok prezentujemy wizję modelu A9 jaką przygotował hiszpańskie projektant - Danii Garcia.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA