[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018

Na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show Audi zaprezentowało koncepcyjny pojazd elektryczny o nazwie Aicon. Premierze towarzyszył sam Bogusław Paruch – stylista zatrudniony w AUDI AG, odpowiedzialny za kształt i wygląd zewnętrzny tego niecodziennego samochodu.

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018 Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Poznańskie targi motoryzacyjne są miejscem premierowego pokazu studyjnego modelu Audi Aicon, auta wyznaczającego kierunki dla nadchodzących generacji samochodów elektrycznych i autonomicznych marki.

Prace nad samochodem trwały kilka lat, a jego projektanci zmierzyli się z koncepcją połączenia innowacyjnego napędu elektrycznego, komfortu podróżowania, ogólnie pojętej cyfryzacji oraz ochrony środowiska.

REKLAMA

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018 Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Audi Aicon to pojazd przyszłości – nie wymaga kierowcy ani nawet montażu pedałów. Jest to czterodrzwiowe coupé z układem siedzeń 2+2. Ma długość ponad 5,4 metra, szerokość 2,1 metra oraz 1,5 metra wysokości, co przy rozstawie osi dochodzącym do 3,5 metra daje więcej możliwości wykorzystania przestrzeni, niż w wydłużonej wersji Audi A8.

REKLAMA

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018 Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, polskiego projektanta pracującego w AUDI AG. - Projektanci tworzący Audi Aicon musieli pamiętać o tym, by taki futurystyczny pojazd wyglądał estetycznie i sportowo. Bo Audi jest przede wszystkim marką sportową – powiedział Leszek Kempiński, PR manager Audi. 

REKLAMA

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018 Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Napęd modelu Audi Aicon składa się z czterech silników elektrycznych – po jednym dla każdego koła. Łączna moc sięga 260 kW, a moment obrotowy to pokaźne 550 Nm. Co istotne, napęd na cztery koła quattro jest tu elektronicznie sterowany, a komputer decyduje, na które koło przekazać w danym momencie więcej sił napędowych.

REKLAMA

Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018 Audi Aicon - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Lekka i aerodynamiczna konstrukcja obniżają zapotrzebowanie samochodu na energię, co przekłada się na zasięg samochodu dochodzący do 800 kilometrów na jednym ładowaniu. Proces uzupełniania energii do poziomu 80 proc. ma trwać zaledwie 30 minut.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij