Audi Nanuk Quattro Concept: niespodziewana premiera

Audi pokazało spektakularny koncept crossovera o nazwie Nanuk.

Audi Nanuk Quattro Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nanuk został zaprojektowany przez studio Italdesign Giugiaro. Wg Audi Nanuk to samochód zarówno na tor wyścigowy jak i na off-roadowe wyprawy. Koncept mierzy 4541 mm długości, 1990 mm szerokości i 1337 mm wysokości. Rozstaw osi to 2710 mm. Masa własna auto wynosi natomiast 1900 kg.

Nanuk to prawdziwa rakieta. Napędzany jest przez 5-litrowy silnik TDI, który rozwija 544 KM i równy 1000 Nm. Napęd quattro jest oczywistością. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje jedyne 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 305 km/h. Średnie spalanie, które podaje Audi to 7,8 l/100 km.

Nanuk wyposażony jest w zawieszenie pneumatyczne, którego wysokość można regulować – 30 mm w dół i 40 mm w górę (obie wartości liczone od normalnego poziomu). Bazując na danych z nawigacji Nanuk sam potrafi dobierać odpowiednią do tereny wysokość. Dodatkowo tylne koła skręcają w przeciwną stronę nawet do 9 stopni, aby poprawić zwinność przy niskich prędkościach. Przy wysokich prędkościach dzieje się dokładnie odwrotnie – koła tylne skręcają w tą stronę co przednie.

Zdjęcia na żywo już wkrótce na naszej stronie.

amis

Zobacz również:
REKLAMA