REKLAMA

Audi PB18 e-tron – elektryzująca premiera

Audi zapowiedziało właśnie nadejście modelu PB18 e-tron, który zostanie oficjalnie zaprezentowany na torze Laguna Seca pod koniec sierpnia, a potem trafi na Pebble Beach Car Week. Co to za samochód?

Audi PB18 e-tron
Audi PB18 e-tron
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi PB18 e-tron jest – niestety – pojazdem koncepcyjnym. Piszę „niestety”, bo pojawienie się na drogach tak pięknie zapowiadającego się supersamochodu z byłoby jeszcze większym wydarzeniem. Niemniej jednak takich konceptów też nam trzeba.

Pebble Beach Car Week, odbywający się co roku w sierpniu w okolicach Monterey w Kalifornii, od dawna uważany jest za najważniejsze – czy też jedno z najważniejszych – na świecie forum, na którym spotykają się miłośnicy niecodziennych, wykwintnych samochodów. Spotkać tu można nie tylko samochody zabytkowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy studyjne i wizjonerskie rozwiązania techniczne.

Tam właśnie zaplanowana została światowa premiera tego koncepcyjnego samochodu Audi. Wcześniej jednak auto pokazane zostanie na kultowym torze wyścigowym Laguna Seca.

REKLAMA

REKLAMA

Czym jest tak naprawdę Audi PB18 e-tron? Zacznijmy od nazwy. Końcówka „e-tron” zdradza oczywiście, że mamy tu do czynienia z samochodem elektrycznym. Co inżynierowie zamontowali pod maską i jakie są parametry silnika, czy też silników – tego póki co producent nie zdradza.

Idąc dalej, mamy „PB18”. Jak pewnie się domyślacie, PB to akronim od Pebble Beach, czyli miejsca oficjalnej premiery, a 18 to liczba wskazująca na rok premiery – 2018 oczywiście. Ale to nie koniec.

Jeśli śledzicie poczynania Audi w wyścigach długodystansowych, to nazwa konceptu może, a nawet powinna, skojarzyć się wam z nazwą zwycięzcy z Le Mans, modelu Audi R18 e-tron. Jak zdradza producent, rozwiązania techniczne wyścigowego bolidu były inspiracją dla wielu detali i rozwiązań tego pojazdu.

REKLAMA

Stylistyka Audi PR18 e-tron jest z dziełem nowego studia Malibu Design Loft. Auto na razie widzimy na mocno zaciemnionej grafice, która zdradza jednak ogólny zarys nadwozia. A to jest ekstremalnie szerokie i niskie, z daleko rozsuniętymi kloszami reflektorów i kolosalnymi wręcz błotnikami.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalny debiut elektrycznego superkonceptu. A premiera już 23 sierpnia o godzinie 17 na torze Laguna Seca. Następnie, ten koncepcyjny samochód prezentowany będzie 24 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 16.00 na legendarnej wystawie motoryzacyjnej “The Quail”.

Audi przedstawi go ponownie na Laguna Seca 25 sierpnia w godzinach 8.30 – 18.00. Koncepcyjne auto ujrzeć będzie można dodatkowo również w niedzielę, 26 sierpnia, na “Konkursie Elegancji - Concours d’Elegance” w Pebble Beach. Równocześnie z premierą samochodu koncepcyjnego, cztery pierścienie zaprezentują w Pebble Beach całą gamę aut zabytkowych i wyczynowych.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA