Audi Q1 dołączy do rodziny SUV-ów

Audi udostępniło na Facebooku zdjęcie stojących na parkingu trzech SUV-ów, obok których znajduje się puste miejsce, zarezerwowane dla nowego modelu.

Audi
Audi Q1 teaser

Q1 będzie podstawowym autem z rodziny SUV-ów Audi. Nazwa samochodu nie jest do końca jasna, gdyż według nomenklatury pojazd powinien zostać oznaczony jako Q1. Jednak od jakiegoś już czasu zachodnie media plotkują o Audi Q2. Producent z Ingolstadt miał nawet zastrzec "Q2" w urzędzie patentowym. Nawet jeśli to prawda, to być może w niedalekiej przyszłości pojawi się również "dwójka" z rodziny Q. Nasze źródła w Audi jasno wskazują, że w Genewie zobaczymy Audi Q1. 

Audi deklaruje, że pierwsze egzemplarze nowego SUV-a trafią do klientów już w drugiej połowie roku. To sprawia, że na targach w Genewie zobaczymy model produkcyjny, nie ma mowy o aucie koncepcyjnym. Nowe Audi zostanie zbudowane na krótszej wersji platformy MQB. Samochód powinien trafić na rynek z przednim napędem lub opcjonalnym quattro. Auto podzieli jednostki napędowe z Audi A1. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku pojawi się wersja sportowa z oznaczeniem S.

Targi motoryzacyjne w Genewie wystartują 1 marca, ale zdjęcia nowego Audi powinniśmy zobaczyć już za kilkanaście dni.

REKLAMA