REKLAMA

Audi Q2 po face liftingu – nowe reflektory Matrix LED

Audi Q2 przeszło kurację odświeżającą, która wygląd zmieniła w niewielkim stopniu, za to dodała sporo nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są matrycowe reflektory LED.

Audi Q2 face lifting 2020 fot. materiały prasowe
Audi Q2 face lifting 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Q2 face lifting – nadwozie i wnętrze

Nowe Audi Q2 ma 4,21 m długości – o 17 mm więcej niż wcześniej. Rozstaw osi to 2,60 m, szerokość 1,79 m, a wysokość 1,54 m – tutaj zatem bez zmian. Co ważne, w przypadku sportowego zawieszenia, współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,31 – to doskonały wynik w segmencie małych SUV-ów.

Modyfikacje stylistyczne objęły w zasadzie przedni i tylny zderzak oraz opcjonalne reflektory Matrix LED, będące uzupełnieniem oferty seryjnych lamp LED. Z przodu zmienione zostały powierzchnie pod reflektorami, a duże pięciokątne wloty powietrza wydają się teraz jeszcze bardziej wyraziste, zwłaszcza w przypadku opcjonalnej linii S. Ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe jest teraz umieszczona nieco niżej, dzięki czemu przód wydaje się być szerszy.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Z tyłu z kolei dyfuzor o kanciastym zarysie zintegrowany został ze zderzakiem, a po dwóch jego stronach znajdziemy przetłoczenia w kształcie pięciokątów.

Audi Q2 face lifting 2020fot. materiały prasowe
Audi Q2 face lifting 2020

Gama lakierów odmłodzonego Audi Q2 obejmuje teraz pięć nowych kolorów: zielony Apple to zupełnie nowy dla Audi lakier, a szary Manhattan, niebieski Navarra, szary Arrow i niebieski Turbo, są nowościami w przypadku modelu Q2. Panele z tworzywa na słupkach C mogą mieć albo kolor lakieru nadwozia albo być utrzymane w kolorze czarnym, szarym lub srebrnym.

W kabinie Audi Q2 pojawiły się nowe drążki zmiany biegów oraz okrągłe dysze nawiewu. Nowością jest też to, że Audi zebrało wszystkie wersje foteli, obić i kolorów w dziewięć pakietów, z których sześć to pakiety bazowe, a pozostałe trzy to pakiety S line. W pakietach bazowego wyposażenia wnętrza dostępne są standardowe fotele lub fotele sportowe z pokryciami z tkaniny lub kombinacji skóry i sztucznej skóry.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

REKLAMA

Audi Q2 face lifting – reflektory Matrix LED

W standardzie odmłodzone Q2 wyposażone jest w reflektory diodowe. Na życzenie Audi montuje natomiast nowe, matrycowe reflektory diodowe Matrix LED. W jednym wspólnym module znajduje się tu siedem pojedynczych diod. Emitowane przez nie, inteligentnie regulowane światło drogowe, oświetla drogę zawsze tak jasno, jak to tylko możliwe, nie oślepiając przy tym innych uczestników ruchu drogowego.

Dziesięć kolejnych diod umiejscowionych za romboidalnymi elementami optycznymi generuje światło do jazdy w dzień. Niezależnie od tego, siedem kolejnych diod generuje dynamiczne światła kierunkowskazów.

Audi Q2 face lifting 2020fot. materiały prasowe
Audi Q2 face lifting 2020

Warto też zauważyć brak świateł przeciwmgielnych u dołu zderzaka. Ich funkcję przejmują światła LED Matrix, w których w warunkach mniejszej przejrzystości powietrza, uruchamiane są odpowiednie panele świetlne, które nie oślepiając kierowcy odblaskiem, doświetlają drogę i pobocze (patrz zdjęcie powyżej).

Przedsprzedaż nowego Audi Q2 rozpocznie się na europejskich rynkach jeszcze jesienią tego roku. Z tej okazji Audi wypuści wkrótce bogato wyposażoną serię limitowaną pod nazwą „edition one”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA