Audi Q3 EV na bazie e-Golfa

Audi nie zamierza uciekać przed technologią elektryczną. Nowy model Q3 będzie niebawem dostępny w wersji hybrydowej typu plug-in, a niedługo potem zadebiutuje wariant elektryczny.

Audi Q3
Audi Q3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 144 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Szpiegowskie zdjęcia docierające z zagranicy sugerują, że Audi pracuje pełną parą nad nowym modelem Q3. Wszystko wskazuje również na to, że marka spod znaku czterech obręczy planuje wydać na świat wersję hybrydową (plug-in) i elektryczną.

Zanim obie wersje pojawią się w salonach, najpierw zadebiutuje nowa generacja Q3. Hybrydowa wersja oznaczona jako E-Tron będzie wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1.4 wspomagany przez turbosprężarkę. Do tego trzeba jeszcze dołożyć silnik elektryczny.

W pełni elektryczna wersja Audi Q3 otrzyma najprawdopodobniej technologię przeszczepioną z elektrycznego e-Golfa. W międzyczasie inżynierowie z koncernu VW muszą jeszcze dopracować zasięg akumulatorów, żeby crossover mógł przejechać na pełnym ładowaniu ok. 350 km.

Wygląd nowego Audi Q3 jest jeszcze tajemnicą, ale możemy szukać inspiracji w nowym modelu Q5, który zadebiutował kilka tygodni temu. Auto powstaje na nowej płycie podłogowej MQB, która zapewni lekką konstrukcję oraz więcej przestrzeni w kabinie.

Grupa VW coraz mocniej skłania się ku zasilaniu prądem. Do 2025 roku firma zamierza wprowadzić 30 elektrycznych modeli w ramach swoich marek. W tym celu powstanie nawet dedykowana fabryka zajmująca się dostarczaniem akumulatorów.

Zobacz także:
REKLAMA