Audi Q3 - lifitng przed daniem głównym

Audi nie omieszkało poprawić wyglądu Q3, poza tym do palety kolorów nadwozia dodano nowy, który zastąpił lakier Tundra Brown.

Audi Q3 S line competition

Do swojej gamy modelowej Audi wprowadziło model Q3 w 2011 roku. Swoją premierę samochód miał na targach Auto Szanghaj 2011. Wcześniej Q3 zostało zapowiedziane przez model koncepcyjny Cross Coupe Quattro (2007 r.). Trzy lata temu niemiecki producent zaprezentował topową odmianę - RS Q3. W aucie zamontowano jednostkę 2.5 TFSI o mocy 310 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 420 Nm. Audi RS Q3 osiągało 100 km/h w czasie 5,5 s, a maksymalna prędkość wynosiła 250 km/h.

Zobacz inne nowości od Audi

W 2014 roku Audi zafundowało modelowi Q3 face lifting, rok później zmiany objęły również RS Q3. Moc silnika wzrosła do 340 KM i 450 Nm. Dzięki temu RS Q3 przyspieszało do 100 km/h w czasie 4,8 s, a maksymalna prędkość nadal ograniczona była do 250 km/h.

 

 

 

Audi Q3 S line competition

Dwa lata po pierwszym face liftingu w Inglostadt uznano, że czas na drugi lifting Q3. Auto wyróżnia się nowym przodem i większymi wlotami powietrza. Obramowanie osłony chłodnicy dostało szary kolor. W wersji S line krata grilla została wzbogacono o romboidalne kształty i czarny kolor. Przedni zderzak dostał dodatkową listwę. W tylnej części zmian jest nie wiele, zmienił się kształt zderzaka. Lakier nadwozia Tundra Brown metalic został zastąpiony metalicznym odcieniem o nazwie Camouflage Green.

W wnętrzu da się zauważyć nowy, biały kolor podświetlenia oraz kierownicę ściętą w dolnej części. I to są w zasadzie jedyne nowości w odświeżonym Audi Q3.

Audi Q3 S line competition

Największą nowością przy okazji liftingu Q3 jest wprowadzenie na rynek nowej wersji wyposażeniowej o nazwie Q3 S line competiton. Ten wariant Q3 wyróżnia się czarny lakierem, którym pokryto kraty wlotów powietrza oraz osłony Singleframe. W kolorze czerni są również nadkola, listwy progowe, obudowy lusterek zewnętrznych oraz obramowanie okien. Na dachu został zamontowany dodatkowy spojler, zaś błotniki zdobi napis "S line".

W kabinie Q3 S line competition znaleźć można fotele wykończone skórą i tkaniną w kolorze czarnym z wytłoczonym napisem "S line" na oparciach. Na liście wyposażenia dodatkowego można znaleźć fotele zdobione połączeniem skórą (Feinnappa) i alcantarą. Elementy ozdobne zostały wykończone fortepianową czernią, zaś na listwach progowych widnieje napis "S line". Pedały zostały wykonane z eleganckiej stali.

Audi Q3 S line competition

Audi Q3 S line competition w standardzie ma m.in. zawieszenie S line, system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select oraz system informacji kierowcy i 19-calowe obręcze kół. Model S line competiton oferowany będzie z pełną paletą silników Q3. A skoro już jesteśmy przy silnikach, o tych Audi nic szerzej nie wspomina, więc przy okazji face liftingu inżynierowie nie modyfikowali jednostek wprowadzonych w 2015 roku.

Audi Q3 i Q3 S line competition będą prezentowane na targach Paryż Motor Show, obok innych nowości z Ingolstadt. Klienci odświeżone Q3 będą mogli zamawiać już jesienią, a dostawy rozpoczną się pod koniec 2016 r.

REKLAMA