REKLAMA

Audi Q4 e-tron Concept. Debiut w Genewie

Audi odsłania kolejne karty. Na salonie samochodowym w Genewie zadebiutuje elektryczny Q4 e-tron Concept.

Audi Q4 e-tron Concept Materiały prasowe
Audi Q4 e-tron Concept

Audi przygotowuje na salon samochodowy w Genewie nie lada prezentację. Będzie to nowy elektryczny SUV, póki co w wersji koncepcyjnej. Nazywać się będzie Audi Q4 e-tron. Jak mówi producent, zapowiadany na Genewę pojazd da przedsmak tego, co czeka nas na przełomie 2020 i 2021 roku.

Rodzina SUV-ów Audi rozrasta się z roku na rok. Marka idzie z duchem czasów i ma już w ofercie SUV-y w każdym segmencie – od Audi Q2 aż po Audi Q8. Po drodze brakuje tylko Q1 oraz Q4. I to jest właśnie moment, w którym luka zostanie zapełniona pojawieniem się SUV-a o oznaczeniu Q4 właśnie.

Audi Q4 e-tron będzie miało nadwozie w stylu coupe, podobnie jak inne parzyste modele z serii Q. Z kolei rozmiarami zmieści się w niszy pomiędzy Audi Q3 i Audi Q5.

Pokazany na pierwszych oficjalnych szkicach model Q4 e-tron prezentuje się bardzo nowocześnie, żeby nie powiedzieć futurystycznie. Mamy oczywiście na uwadze fakt, że to na razie model koncepcyjny, a te z reguły mają mniej zachowawczy design.

REKLAMA

Audi Q4 e-tron Concept Materiały prasowe
Audi Q4 e-tron Concept

Patrząc na przód auta widzimy bardzo wąskie reflektory z ciekawie rozmieszczonymi panelami LED. Jeśli taki styl zostanie utrzymany w modelu produkcyjnym, będzie to oznaczało małą rewolucję stylistyczną.

Klosze lamp przednich schodzą się ku środkowi, gdzie króluje potężnych rozmiarów grill, po bokach którego styliści zaprojektowali gigantyczne wloty powietrza. Całość daje efekt optycznego powiększenia samochodu, który wydaje się być większy, niż będzie w rzeczywistości.

Z półprofilu Audi Q4 e-tron robi wrażenie dużymi kołami, sporym prześwitem i wysoko poprowadzoną linią okien. Sylwetka w stylu coupe ma nisko opadający dach, który przechodzi w duży spoiler nad tylną szybą. Uwagę zwraca też bardzo krótki tylny zwis.

REKLAMA

Audi Q4 e-tron Concept Materiały prasowe
Audi Q4 e-tron Concept

Audi Q4 e-tron - kabina

W kabinie koncepcyjnego Audi Q4 e-tron króluje futurystyczny design, z dwoma dużymi ekranami i prostymi liniami. Dość osobliwie wyglądają kratki nawiewu, których stylistyka dominuje na desce rozdzielczej.

Audi Q4 e-tron - napęd

Jeśli chodzi o napęd Audi Q4 e-tron, to póki co wiemy bardzo niewiele. Prawdopodobnie samochód przejmie układ napędowy z pierwszego elektrycznego SUV-a marki, modelu Audi e-tron. Jeśli tak, to możliwe jest, że dwa silniki napędzające obie osie będą mieć nieco mniejszą moc, niż w większym e-tronie.

Na tym etapie nie jest też pewne, czy Audi Q4 będzie wyłącznie modelem elektrycznym z plakietką „e-tron”, czy też dostępny będzie w wersji hybrydowej, a może nawet klasycznej, z silnikiem spalinowym. Na użycie tych dodatkowych wersji napędowych wskazywać może człon „Q4” w nazwie. Dotąd bowiem Audi używało innych nazw dla swoich modeli elektrycznych czy też dla ich zapowiedzi.

Wszystko wyjaśnić się powinno za niespełna trzy tygodnie, kiedy model koncepcyjny zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie. Przekażemy wam wszystkie informacje, jakie uda nam się uzyskać od przedstawicieli marki.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA