Audi Q5 2016 - jaki będzie nowy SUV?

Audi Q5 2016 wyglądem mocno upodobni się do dziewiątej generacji A4. Stamtąd ma też pochodzić wnętrze i technologia. Zobacz, co jeszcze wiadomo o odchodzącym Q5.

Audi Q5 2016 render
fot. RM Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 198 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Q5 ma już swoje lata i najwyższy czas na nowy model. Spece z Ingolstadt doskonale zdają sobie z tego sprawę i w pocie czoła pracują nad nową generacją. Zdjęcie powyżej to na razie tylko komputerowa wizualizacja jak mogłoby wyglądać nowe Q5.

REKLAMA

Wiemy, że auto będzie z pewnością większe od obecnego modelu. Jednocześnie masa pojazdu ma zmniejszyć się o ok. 100 kg. Nowy SUV Audi będzie zbudowany na multifunkcyjnej platformie MQB. Zawieszenie ma dzielić z Porsche Macanem.

Mówiąc o technologii quattro, prawdopodobnie bazowe wersje będą napędzane jedynie na przód. Quattro pojawi się w mocniejszych odmianach. Apropos mocy, Autobild donosi, że planowana jest ekstremalna "Q-piątka" R5. Pod jej maską ma pracować silnik znany m.in. z RS3, czyli 2,5-litrowa, rzędowa "piątka". Napęd ma być przekazywany przez bardzo szybką przekładnię s-tronic. 

Jako że konstrukcyjnie nowy SUV z Ingolstadt będzie podobny do A4 B9, stamtąd też ma pochodzić paleta silników. Możemy się więc spodziewać:

  • benzynowego 2.0 TFSI 252 KM
  • diesla 2.0 TDI 190 KM
  • być może hybrydowego diesla ultra TDI z wtyczką plug-in

Audi Q5 2016 prawdopodobnie pojawi się na targach Paris Motor Show we wrześniu 2016 roku. W salonach spodziewamy się go przed przyszłoroczną gwiazdką.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA