Audi Q5 Hybrid – oficjalne zdjęcia i wideo

Audi Q5 Hybrid
Audi Q5 Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 198 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak informowaliśmy wcześniej, Q5 zasilane będzie dwulitrowym silnikiem benzynowym TFSI o mocy 208 KM, wspieranym przez 44-konny silnik elektryczny. Zestaw ten produkować ma 241 KM i dostarczać moment obrotowy o wartości 480 Nm. Pozwoli to na rozpędzenie Q5-ki do 100 km/h w 7,1 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 222 km/h. Crossover w trybie elektrycznym może przejechać do 3 kilometrów. Auto ma zużywać mniej niż 7 litrów benzyny na 100 km i emitować nie więcej niż160 gramów CO2 na kilometr.

Pod podłogą bagażnika wygospodarowano miejsce na ważący 38 kg akumulator o pojemności 39 kW. By dodatkowa masa wynikają ca z wykorzystania jednostki elektrycznej nie odbiła się na osiągach, zdecydowano się na odchudzenie pozostałych elementów. Stąd pokrywa silnika i klapa bagażnika wykonane zostały z aluminium. Ten sam materiał wykorzystano w przeprojektowanym układzie Quattro dbającym o napędzanie wszystkich kół. Dzięki temu auto ma ważyć mniej niż dwie tony, co zapewnia mu miano najlżejszego hybrydowego SUV-a na świecie.

Audi Q5 Hybrid trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Dokładnej daty ani ceny nowej wersji Q5 jeszcze nie podano.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA