REKLAMA

Audi Q5 Sportback – nowy SUV coupe w rodzinie

Audi Q5 Sportback to kolejny model SUV-a z nisko opadającą linią dachu, jaki pojawił się właśnie na rynku. Powalczy na nim z BMW X4 i Mercedesem GLC Coupe.

Audi Q5 Sportback Materiały prasowe
Audi Q5 Sportback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 187 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Świat SUV-ów stał się właśnie bogatszy o kolejny model, tym razem będący nowym wariantem nadwozia znanego już od lat Audi Q5. Zyskał przydomek Sportback, znany z wielu innych modeli marki, a także nisko opadającą linię dachu w stylu coupe.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Audi Q5 Sportback – nadwozie

Pojawienie się Audi Q5 Sportback trudno nazwać zaskoczeniem. Nie można też powiedzieć, że to rewolucyjny model. Raczej mamy do czynienia z dopasowaniem oferty do rynkowych trendów i zapotrzebowania ze strony klientów. A ponieważ dwaj główni rywale – BMW X3 i Mercedes GLC – mają już od dawna swoje wersje coupe, Audi nie mogło dłużej zostawać w tyle.

W ten oto sposób otrzymaliśmy bardzo zgrabnie narysowanego SUV-a, który zapewne przyjmie się wszędzie tam, gdzie będzie oferowany. Czyli zarówno w Europie, jak i w USA czy w Azji. W Chinach będzie zresztą oferowana wersja z większym rozstawem osi, ale tu też zaskoczenia nie ma. Taka specyfika rynku.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Stylistycznie Audi Q5 Sportback jest w zasadzie nie do odróżnienia od Q5, patrząc na przód samochodu, do okolic słupka B. Dalej mamy już opadający dach, zakończony przetłoczeniem w kształcie spoilera i zresztą taka jest jego funkcja.

Audi Q5 SportbackMateriały prasowe
Audi Q5 Sportback

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli chodzi o wymiary, Audi Q5 Sportback jest o zaledwie 7 mm dłuższe od modelu Q5, podczas gdy całkowita wysokość, szerokość, a także rozstaw osi, są identyczne w obu autach. Na korzyść wersji coupe przemawia lepsza aerodynamika w postaci współczynnika oporu powietrza równego 0,30.

Modny wygląd oznacza w przypadku Q5 Sportback słabsze walory przewozowe, bo bagażnik mieszczący 510 litrów to o 40 litrów mniej niż w Q5. Również po złożeniu tylnych oparć pojemność jest mniejsza niż w Q5 o 70 litrów i wynosi 1480 litrów.

Audi Q5 Sportback – silniki i napęd

W momencie debiutu Audi Q5 Sportback na rynkach europejskich, auto otrzyma do wyboru dwa silniki o pojemności 2 litrów. Będzie to 2.0 TDI o mocy 204 KM oraz 2.0 TSI o takiej samej mocy.

Na Starym Kontynencie pojawi się też Audi SQ5 Sportback, który wykorzysta mocnego diesla – będzie to 347-konna jednostka V6 twin turbo o pojemności 3 litrów, wspomagana technologią mild hybrid.

W dalszej kolejności do oferty dołączą dwa warianty hybrydowe typu plug-in z benzynowymi jednostkami TFSI.

Cennik Audi Q5 Sportback poznamy w listopadzie 2020 roku. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów bliżej połowy 2021 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA