Audi Q5 odsłania detale przed Paryżem

Już w przyszłym tygodniu poznamy nowe wcielenie crossovera z segmentu premium. Druga generacja Audi Q5 zadebiutuje podczas salonu w Paryżu, a producent właśnie ujawnił w sieci pierwsze zdjęcie. 

Audi potwierdza plotki o nowym modelu Q5. Luksusowy SUV będzie miał premierę już w przyszłym tygodniu podczas salonu w Paryżu. Póki co szczegóły są trzymane w tajemnicy, a producent z Ingolstadt ujawnił tylko wygląd tylnej lampy. Zdjęcie pojawiło się kilka godzin temu w sieci.

REKLAMA

Nie zobaczymy na nim zbyt wiele, ale możemy się spodziewać, że nowy model będzie mocno spokrewniony z nową generacją A4, która zadebiutowała kilka miesięcy temu. Z przodu pojawi się poszerzona pokrywa chłodnicy, a przednie lampy nabiorą ostrzejszych kształtów. Kształt nadwozia będzie bardziej opływowy, a z tyłu pojawi się zintegrowany spojler dachowy. Tylne lampy, które zaprezentowano na zdjęciu wykorzystują technologię LED.

Nowe Audi Q5 zbudowano na nowej płycie podłogowej MLB Evo. Wykorzystano ją również do budowy wspomnianego wcześniej A4. Dzięki nowej konstrukcji inżynierowie mogli zaoszczędzić kilkadziesiąt kilogramów masy, co z pewnością wpłynie na zużycie paliwa.

Auto zadebiutuje z pełną gamą silników benzynowych i wysokoprężnych pod maską. Podstawową jednostką będzie motor 2.0 TFSI o mocy 252 KM. Do gamy dołączy wersja hybrydowa typu plug-in. Niewykluczone, że za kilka miesięcy Audi przedstawi wersję RS Q5 z silnikiem o mocy 450 KM.

Produkcja nowego Audi odbywa się w nowej fabryce w San Jose Chiapa w Meksyku. Produkcja ruszy przed końcem tego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w przyszłym roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA