REKLAMA

Audi Q5 po face liftingu z nowym napędem

Audi Q5 przeszło face lifting, który wprowadza m.in. lampy tylne z możliwością zmiany ich wyglądu oraz hybrydowy silnik Diesla o oznaczeniu 40 TDI.

Audi Q5 40 TDI Materiały prasowe
Audi Q5 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 187 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Odświeżone Audi Q5 zyskało nowy wygląd, w tym zmienione lampy przednie – opcjonalnie także w technologii LED Matrix oraz nowoczesne lampy z tyłu. Te wykonane są w technologii OLED i dają możliwość wyboru jednego z trzech wzorów, który będzie widoczny w czasie jazdy, a także dodatkowego, według własnego projektu – ten będzie wyświetlany w trybie przywitania i powitania.

REKLAMA

Audi Q5 2020

Kolejną nowością są kolory lakieru – zielony District Green i niebieski Ultra Blue, dostępne dla odmian PHEV i SQ5. Pojawią się też nowe wzory felg w rozmiarach od 18 cali do aż 21 cali w modelu SQ5.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

W kabinie odświeżonego Audi Q5 znajdzie się 10,1-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego MMI, teraz wspieranego najnowszą wersją MIB 3, oferującą nawet 10-krotnie większą moc obliczeniową, niż w poprzedniku.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Audi Q5 40 TDI - miękka hybryda

Przejdźmy jednak do napędu, bo tutaj z kolei ofertę uzupełni wersja 40 TDI, przeznaczona dla rynku europejskiego. Mówimy tu o połączeniu silnika TDI o pojemności 2 litrów z 12-woltowym systemem miękkiej hybrydy, co według zapewnień producenta pozwoliło na zaoszczędzenie 22 kg masy samochodu.

Turbodoładowana jednostka Diesla generuje moc 204 KM i moment obrotowy 400 Nm. Siły te przenoszone są na koła za pośrednictwem 7-stopniowej automatycznej skrzyni S tronic. Deklarowane osiągi są na przyzwoitym poziomie – 7,6 s do „setki” i prędkość maksymalna 222 km/h.

Z informacji prasowej wynika, że wsparcie systemem miękkiej hybrydy pozwala odzyskiwać energię z hamowania i wyłączać silnik spalinowy przy prędkości do 22 km/h, dając realnie oszczędność 0,3 l//100 km.

Audi Q5 po face liftingu pojawi się dopiero jesienią 2020 roku. Bliżej tej daty poznamy też ceny dla polskiego rynku. W Niemczech Audi Q5 40 TDI kosztować ma 48,7 tys. euro, czyli po dzisiejszym kurcie około 217 tys. złotych.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA