Audi Q7 z nowym sercem

Audi Q7 V12 TDI
Audi Q7 V12 TDI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 319 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi na salonie w Genewie zaprezentowało model Q7 w dwóch wersjach: koncepcyjnej Coastline i zwykłej V12. Oba auta łączy oczywiście to, co pod maską, czyli 6-litrowy potwór o 12 cylindrach, mocy 500 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm.

Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,5 s i z łatwością napędza Q7 do ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 250 km/h. Przy tym wszystkim, auto ma spalać średnio "tylko" 11,9 litra na każde 100 km. Napęd Quattro odpowiada za niezłą trakcję i rozprowadza moment obrotowy w stosunku 40:60 (przód:tył).

Q7 V12 TDI będzie można rozpoznać po eleganckich diodach świateł dziennych umieszczonych na przednich wlotach powietrza do chłodnicy.

Podobnie, jak Q7 V12, w białym kolorze utrzymany jest też koncepcyjny Coastline. Również pod jego maskę trafił potężny diesel, którego korzenie sięgają wyścigu Le Mans i modelu R10 TDI. Jednak tutaj liczy się niebywały, abstrakcyjny wręcz, poziom wykończenia wnętrza.

Wykładzina i dywaniki wykonane są z wełny, reszta - ze skóry lub zamszu. Na większości elementów króluje alabastrowa biel, również przełączniki i tablica rozdzielcza są w tym kolorze. We wnętrzu nie zabrakło też drewna (woskowanego, a nie lakierowanego), które pojawiło się na gałce skrzyni biegów, podłokietniku i podłodze bagażnika. Nowymi elementami są aluminiowe wstawki przy wlotach powietrza czy klamkach drzwi. System audio Bang & Olufsen zapewni pasażerom wysokiej jakości doznania akustyczne.

Z zewnątrz, wersję koncepcyjną od seryjnej odróżnić można poprzez obudowę lusterek (oczywiście w bieli), a także osłonę chłodnicy i boczne wloty powietrza w kolorze "High Gloss Steel Dunkel" . Poszerzone nadkola i zderzaki to elementy łączące modele V12 TDI i Coastline.

Wersja koncepcyjna to pokaz możliwości marki Audi, V12 TDI natomiast wyjedzie na drogi w drugiej połowie bieżącego roku. Cena modelu nie jest jeszcze znana.

Źródło: Audi

Zobacz także:
REKLAMA