[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Audi Q8 ABT – pierwszy tuning SUV-a

Firma ABT Sportsline jest pierwszą, która wprowadziła oficjalny zestaw tuningowy dla nowego Audi Q8.

Audi Q8 ABT Audi Q8 ABT

ABT Sportsline to tuner, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz niemiecka firma z Allgau pokazała swoją wizję Audi Q8 – potężnego SUV-a coupe, pokazanego wcale nie tak dawno temu.

Na pierwszy ogień poszedł pakiet tuningowy w nieco okrojonej wersji, choć i tak robi piorunujące wrażenie. Zmianom uległa moc jednostki napędowej, użycie nowych, większych kół czy subtelne modyfikacje w kabinie. Wiemy jednak, że solidny zestaw tuningowych zmian z prawdziwego zdarzenia jest już w przygotowaniu.

Zobacz także: nowe Porsche 911 bez tajemnic

Co zatem przygotowano na osłodę czekania na prawdziwą bestię? Kluczową modyfikacją omawianego pakietu jest podrasowanie jednostki napędowej. Mowa tu o 3-litrowym dieslu V6 TDI w wersji mild-hybrid. Takie auto kosztuje w Polsce od poziomu 369 tys. złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Audi Q8 ABT Audi Q8 ABT

Pakiet zmian ABT Power, z użyciem dodatkowego sterownika ABT Engine Control, oferuje solidny przyrost mocy dla wersji Q8 50 TDI quattro, na której bazuje ten pojazd.

Moc silnika wzrosła o 15 procent, dzięki czemu zamiast 286 koni mechanicznych mamy moc 330 koni. Z kolei maksymalny moment obrotowy wzrósł z wartości 600 Nm do 650 Nm. Niestety nie mamy dokładnych danych odnośnie wpływu tych zmian na osiągi auta.

Zobacz także: nowa Mazda 3 - pierwsze zdjęcie

O ile seryjny model Audi Q8 50 TDI quattro może pochwalić się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w czasie 6,3 sekundy, tak tu możliwe jest zejście nieco poniżej granicy sześciu sekund. Wzrosnąć też powinna maksymalna prędkość, która seryjnie sięga 232 km/h, a tu możemy zapewne mówić o okolicach 240 km/h.

REKLAMA

Audi Q8 ABT Audi Q8 ABT

Wspomnieliśmy o większych kołach. ABT przygotowało potężne felgi o średnicy 22 cali, które dostępne są w dwóch wersjach do wyboru – ABT FR lub ABT Sport GR. Obie w kolorze czarnym – błyszczące lub matowe w przypadku tych ostatnich.

W kabinie zmian póki co niewiele. Nowy jest przycisk uruchamiania silnika, wykonany z wysokiej jakości metali, a także oświetlenie powitalne, które wyświetla logo ABT na jezdni. W przygotowaniu jest zaawansowany pakiet aerodynamiczny, który dodatkowo wpłynie na wygląd samochodu.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 369 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij