REKLAMA

Audi Q8 ABT – pierwszy tuning SUV-a

Firma ABT Sportsline jest pierwszą, która wprowadziła oficjalny zestaw tuningowy dla nowego Audi Q8.

Audi Q8 ABT Materiały prasowe
Audi Q8 ABT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 354 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ABT Sportsline to tuner, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz niemiecka firma z Allgau pokazała swoją wizję Audi Q8 – potężnego SUV-a coupe, pokazanego wcale nie tak dawno temu.

Na pierwszy ogień poszedł pakiet tuningowy w nieco okrojonej wersji, choć i tak robi piorunujące wrażenie. Zmianom uległa moc jednostki napędowej, użycie nowych, większych kół czy subtelne modyfikacje w kabinie. Wiemy jednak, że solidny zestaw tuningowych zmian z prawdziwego zdarzenia jest już w przygotowaniu.

Zobacz także: nowe Porsche 911 bez tajemnic

Co zatem przygotowano na osłodę czekania na prawdziwą bestię? Kluczową modyfikacją omawianego pakietu jest podrasowanie jednostki napędowej. Mowa tu o 3-litrowym dieslu V6 TDI w wersji mild-hybrid. Takie auto kosztuje w Polsce od poziomu 369 tys. złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Audi Q8 ABT Materiały prasowe
Audi Q8 ABT

Pakiet zmian ABT Power, z użyciem dodatkowego sterownika ABT Engine Control, oferuje solidny przyrost mocy dla wersji Q8 50 TDI quattro, na której bazuje ten pojazd.

Moc silnika wzrosła o 15 procent, dzięki czemu zamiast 286 koni mechanicznych mamy moc 330 koni. Z kolei maksymalny moment obrotowy wzrósł z wartości 600 Nm do 650 Nm. Niestety nie mamy dokładnych danych odnośnie wpływu tych zmian na osiągi auta.

Zobacz także: nowa Mazda 3 - pierwsze zdjęcie

O ile seryjny model Audi Q8 50 TDI quattro może pochwalić się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w czasie 6,3 sekundy, tak tu możliwe jest zejście nieco poniżej granicy sześciu sekund. Wzrosnąć też powinna maksymalna prędkość, która seryjnie sięga 232 km/h, a tu możemy zapewne mówić o okolicach 240 km/h.

REKLAMA

Audi Q8 ABT Materiały prasowe
Audi Q8 ABT

Wspomnieliśmy o większych kołach. ABT przygotowało potężne felgi o średnicy 22 cali, które dostępne są w dwóch wersjach do wyboru – ABT FR lub ABT Sport GR. Obie w kolorze czarnym – błyszczące lub matowe w przypadku tych ostatnich.

W kabinie zmian póki co niewiele. Nowy jest przycisk uruchamiania silnika, wykonany z wysokiej jakości metali, a także oświetlenie powitalne, które wyświetla logo ABT na jezdni. W przygotowaniu jest zaawansowany pakiet aerodynamiczny, który dodatkowo wpłynie na wygląd samochodu.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA