Audi Q8 Concept - testy drogowe

Szef Audi, Rupert Stadler potwierdził produkcję Audi Q8 już w ubiegłym roku. Teraz na Detroit Motor Show będzie można zobaczyć Audi Q8 Concept. Jednocześnie w Skandynawii trwają próby drogowe nowego modelu.

Audi Q8 Schulte Design
Audi Q8 od Szchulte Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Q8 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku i będzie konkurować z Mercedesem GLE Coupe oraz BMW X6. Model Q8 jest zbudowany na platformie nowego Audi Q7 i będzie pełnowymiarowym SUV-em. Jednak w Audi Q8 znajdziemy tylko cztery miejsca.

W porównaniu z Q7 linia dachu została obniżona. Charakterystyczną linię nadwozia podkreśla również bardzo szeroki słupek C i oraz mocno zaakcentowane, szerokie tylne nadkola. Górna część karoserii nawiązuje formą do linii coupe z mocno pochyloną tylną szybą. Dominującym elementem przedniej części nadwozia jest ośmioboczny grill, który - nie tylko optycznie - jest znacznie szerszy niż w aktualnie produkcyjnych modelach Audi. Można się spodziewać, że podobnie będzie w modelach seryjnych. Raczej nie spotkamy w nich jednak otworów jakie znalazły się w aucie koncepcyjnym poniżej reflektorów głównych.

Zapowiada się, że Q8 nie jest ostatnim słowem Audi w segmencie SUV-ów. Mimo coraz bardziej rygorystycznych limitów emisji spalin, Audi nie wyklucza rozpoczęcia produkcji modelu Q9. Dzięki nowoczesnej technologii hybrydowej plug-in, szefostwo firmy zapewnia, że jest w stanie zaoferować samochód o dużej mocy, jakiej oczekują klienci klasy premium. Jednocześnie będzie to auto, które w centrach miast może poruszać się w trybie zeroemisyjnym dzięki napędowi elektrycznemu.

REKLAMA
REKLAMA