Audi Q8 i Q1 potwierdzone

Szefostwo Audi potwierdziło nadejście nowego SUV-a, który stanie na szczycie całej linii modelowej „Q”. Jego prezentację zaplanowano jeszcze przed 2019 rokiem. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z Ingolstadt dochodzą do nas ciekawe wieści. Szefowie marki Audi ogłosili, że ich rodzina SUV-ów nieco się rozrośnie. Nowe „Q”, które pojawi się w ofercie niemieckiego producenta z numerem „8” stanie na szczycie całej rodziny crossoverów i jak zapewnia jeden z szefów Audi, Ulrich Hackenberg, ma charakteryzować się znacznie bardziej sportową linią nadwozia, maksymalnie zbliżoną do coupe. Jego mocny charakter to będzie przede wszystkim zasługa inspiracji, którą dla designerów Audi będzie niedawno zaprezentowany Audi Prologue. 

Innym SUV-em, który niebawem ma dołączyć do rodziny Audi jest znajdujący się na drugim końcu stali Q1. „Baby crossover”  ma trafić do sprzedaży znacznie wcześniej, bo już w przyszłym roku.  Audi planuje również wprowadzenie innego SUV-a, o którym jednak wciąż niewiele wiadomo. Miałby pojawić się w salonach w 2018 roku, nosić nazwę Q6 i być sportowym, elektrycznym crossoverem klasy wyższej średniej. SVU bazujący na drugiej generacji Q7 w momencie debiutu będzie w stanie przejechać co najmniej 500 km zanim znów „zawoła” o nową dawkę energii wprost z kontaktu. 

Zobacz również:
REKLAMA