Audi Q8 skorzysta z systemu Android

Podczas konferencji Google I/O niemiecki producent pokazał nową generację systemu multimedialnego opartego na platformie Android.

Audi Q8
Audi Q8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy system zaprezentowano w kabinie prototypowego SUV-a Q8. Bazuje na znanym ze świata smartfonów systemie operacyjnym Android, mającym ponad 1,4 mld aktywnych użytkowników. Wyposażono go w wiele znanych z telefonów funkcji, takich jak streaming muzyki z serwisów tj. Spotify, Google Play Music, a także Google Play Assistant.

REKLAMA

Informacje wyświetlają się na dużym, dotykowym ekranie systemu MMI, ulokowanym na środku deski rozdzielczej. Dzięki integracji systemu multimedialnego z Androidem kierowca będzie mógł korzystać również z Google Maps i wyświetlać informacje na innych ekranach samochodu, np. na wirtualnym kokpicie, wyświetlającym najważniejsze informacje w zasięgu wzroku kierowcy.

Aktualizacje systemu multimedialnego będą dostępne dużo częściej niż dotychczas, a usługi mają być różnorodne i szeroko dostępne. Producent będzie mógł autonomicznie dokonywać modyfikacji systemu. Dzięki platformie Android przyspieszy się rozwój przyszłych aplikacji w samochodach oraz zwiększy się możliwość personalizacji ustawień. Za pomocą nowego systemu będzie można obsługiwać klimatyzację lub wybrać playlistę z muzyką. Rozwój takiego systemu wyeliminuje klasyczne przyciski i pokrętła na rzecz dotykowych ekranów.

Wygląda na to, że nadchodzi rewolucja w digitalizacji samochodów. Rodzi się tylko pytanie, czy taki sposób obsługi będzie łatwy i zrozumiały dla wszystkich.

REKLAMA