Audi R8 Spyder 2016 już jeździ

Obecnie, Audi R8 jest sprzedawane tylko w odmianie coupe. To się jednak zmieni bardzo szybko, czego dowodzą te zdjęcia, zrobione przez carscoops.com. Oto całkiem "nagie" R8 Spyder.

Audi R8 Spyder 2016
fot. carscoops.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak w poprzedniej generacji, tak i tutaj nie widać drastycznych różnić w odniesieniu do wersji coupe. Mamy ten sam grill, reflektory, zderzak, czy wloty powietrza. Z profilu, pomijając fakt braku dachu, to też znana nam linia z zamkniętego R8. Natomiast styliści mogli wykazać się z tyłu.

Mamy więcej czarnych akcentów takich jak wloty powietrza, czy kratki w kształcie plastra miodu. W połączeniu z pomarańczowym lakierem, tył wygląda ciekawie i coś nam podpowiada, że w zestawieniu z każdym innym będzie wyglądało dobrze. Dyfuzor oraz dwie końcówki wydechu w kształcie rombu pozostały bez zmian.

Największe zmiany zaszły w pokrywie silnika, przez którą nie widać teraz 5,2-litrowej jednostki V10. Klapa zyskała dwa podłużne skrzela z wlotami powietrza oraz kratkę u dołu.

Nie wiemy dokładnie, jaki zastosowano tutaj dach, ale zmysł podpowiada nam, że znajdziemy tutaj konstrukcję z brezentu, tak jak to było w przypadku poprzednika.

Mamy tylko jedno zdjęcie wnętrza, ale już widać, że nie będzie ono odbiegać od tego z wersji coupe. Premiera Audi R8 Spyder odbędzie się prawdopodobnie na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku pod koniec marca.

Zobacz także:
REKLAMA