Audi R8 Spyder – oficjalnie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Czytelnicy naszej strony już jakiś czas temu mogli obejrzeć zdjęcia Audi R8 Spyder, jakie wyciekły do Internetu. Dziś, w dniu otwarcia Salonu we Frankfurcie otrzymaliśmy oficjalne materiały producenta.

Miękki dach otwartej wersji R8 składa się oczywiście po naciśnięciu przycisku, nikt nie wymaga od kierowcy by robił to ręcznie. Siłownikom zajmuje to 19 sekund. Tyle potrzeba by kierowca mógł cieszyć się wiatrem we włosach i dźwiękiem 5,2-litrowego silnika V10 o mocy 525 KM.

W kabinie główną zmianą w stosunki do zamkniętej wersji R8 jest zastosowanie specjalnych barwników skórzanej tapicerki, które odbijają promieniowanie podczerwone, dzięki czemu fotele są do 20 stopni Celsjusza zimniejsze niż otoczenie - przynajmniej tak zapewnia producent.

Pojazd wyposażono również w podgrzewaną tylną szybę, którą można złożyć/rozłożyć niezależnie od dachu.

Silnik V10 napędzający to cudo jest połączony standardowo z sześciobiegową skrzynią manualną. W opcji dostępny jest również sześciobiegowy automat.

Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje Spyderowi 4,1 sekundy, czyli tylko 0,2 s wolniej niż wersji coupe. 200 pojawia się na liczniku po 12,7 s, a prędkość maksymalna z manualną skrzynią biegów określona została na 313 km/h.

W Europie auto będzie dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Chętni muszą szykować 156 400 euro.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA