Audi R8 Spyder pokazane oficjalnie

Audi R8 Spyder to nic innego, jak otwarta wersja ekstremalnego coupe z Ingolstadt. Pod maską jedyny słuszny silnik 5.2 V10, prędkość maksymalna - 318 km/h. Ciekawe, czy przy otwartym dachu...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Mimo że wiemy jak wygląda nowe Audi R8 Spyder, dopiero teraz auto debiutuje oficjalnie. Do prezentacji nowego modelu, Audi świetnie dobrało kolor. Kanarkowy żółty doskonale kontrastuje z czarnymi akcentami i jeszcze lepiej wpasowuje się w charakter samochodu.

Pod maską pracuje ten sam, co w wersji coupe 5.2-litrowy silnik V10 o mocy 540 KM i 540 Nm. Na razie nie wspomina się o wersji Plus z 610-konną jednostką. Jednak w Spyderze słabsza odmiana w zupełności wystarczy.

Stylistyka auta z przodu nie odróżnia się niczym od wersji zamkniętej. Różni się tylna część, w której zmieniono dyfuzor, a także pojawiła się dodatkowa listwa z kratką w kształcie plastra miodu. Inna jest także pokrywa silnika, która nie jest już przezroczysta, a zyskała dwa podłużne skrzela z wlotami powietrza.

Najważniejsze w R8 Spyder jest oczywiście fakt, że można podróżować nim z otwartym dachem. Audi zrezygnowało z ciężkiej i skomplikowanej konstrukcji metalowej, zamiast tego postawiono tu na tradycyjny, materiałowy dach. To zupełnie inna koncepcja niż przedstawiła chociażby Mazda w nowej odmianie MX-5. Dach składa się przyciśnięciem jednego przycisku, trwa to 20 sekund. Dach będzie się otwierał lub zamykał do prędkości nieprzekraczającej 50 km/h. Warto zaznaczyć, że szybę umieszczoną za pasażerami można podnosić lub opuszczać.

Ważna informacja jest taka, że R8 Spyder można już zamawiać w polskich salonach. Cena? Jeszcze nieznana, ale będzie zapewne nieco wyższa od wersji coupe.

Zobacz także:
REKLAMA