Audi R8 V10 w dwóch odmianach specjalnych

Obok zaprezentowanego w Nowym Jorku R8 V10 Sport Edition, mamy też doniesienia o wersji wyścigowej - R8 LMS GT4.

Audi R8 V10 Sport Edition
Audi R8 V10 Sport Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Drogowe Audi R8 V10 zaprezentowano w odmianach Sport Edition z silnikiem o mocy 540 KM i Sport Edition Plus z silnikiem mocniejszym o 70 KM. Auta można poznać po charakterystycznych barwach. Są dostępne w odcieniach srebra, czerwonego i czerni, lub bieli, czerwieni i czerni, czyli w oficjalnych barwach Audi Sport. Boczne wcięcia za drzwiami oraz lusterka mają czerwony odcień. Czerń zdobi przedni zderzak, grille, rury wydechowe oraz z tyłu kratki pod światłami. 20-calowe aluminiowe felgi również są ciemne, ale zdobi je srebrna linia wokół obręczy. W kabinie znajdziemy fotele i drzwi ozdobione czarną i czerwoną skórą Nappa. Charakteru dodają błyszczące karbonowe dodatki.

REKLAMA

W ramach limitowanej edycji powstanie zaledwie 200 egzemplarzy.

Producent z Ingolstadt nie poprzestał tylko na R8 Sport Editon. W tym roku na tor wyścigowy wyjedzie Audi R8 LMS GT4 o mocy około 500 koni mechanicznych, które już przechodzi przez proces homologacji FIA. Model ma być uzupełnieniem luki pomiędzy klasą GT3 a RS3 TCR.

Przedstawiciele niemieckiej marki zapewniają, że R8 GT4 został skonstruowany na tej samej linii montażowej, co wersja drogowa. Model wyścigowy wykorzystuje z niej około 60% elementów. Takie rozwiązanie umożliwi przyszłym posiadaczom zakup w lepszej ofercie cenowej oraz pozwoli zmniejszyć koszt całkowitego utrzymania tego auta.

Po raz pierwszy R8 LMS GT4 pojawi się na torze podczas weekendu wyścigowego do 24-godzinnych zmagań na torze Nurburgring. Sesje odbędą się 25-28 maja. Wtedy ten samochód przejdzie prawdziwy test wytrzymałościowy. 

Zobacz także:
REKLAMA