Audi R8 otrzyma silnik V6?

Przynajmniej tak donosi Car & Driver. Mówi się, że w katalogu R8 pojawi się najtańszy wariant z 3-litrowym V6 o mocy nawet 450 KM. Kiedy możemy zobaczyć najsłabszą odmianę Audi R8?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Motor 3.0 V6 ma pochodzić z obecnego Audi S4, ale będzie wzmocniony do ok. 450 KM - tak podaje magazyn Car & Driver. Jednostka ma być połączona z 7-biegową, automatyczną skrzynią z dwoma sprzęgłami. Napęd będzie przekazywany oczywiście za pomocą napędu quattro.

Na razie nic nie jest oficjalne, ale amerykański magazyn podaje, że osiągi auta mogą być zbliżone do Audi RS3. Możemy się więc spodziewać przyspieszenia do setki w czasie 4,5 s, a prędkość maksymalna może wynieść nawet 305 km/h.

Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia mówiły o 2,5-litrowym, turbodoładowanym silniku z RS3. Niektórzy twierdzą, że taka wersja mogłaby stanowić zbyt mocną konkurencję dla TT RS, które miało pojawić się podczas targów w Genewie.

Obecnie Audi R8 występuje z silnikiem V10, w jednym z dwóch odmian mocy. Zwykła ma 540 KM, a odmiana Plus 610 KM. Najnowsze informacje wskazują, że pojawi się też najmocniejsze R8 z silnikiem o mocy ok. 700 KM. Nic nie jest jeszcze potwierdzone. Na razie jest oferowane tylko coupe, ale już wiemy, jak wygląda otwarta wersja Spyder.

Zobacz także:
REKLAMA